Jyrsinnän vaihtoterä Uni
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
PVD-pinnoitettu kovametallinen vaihtopala erilaisten materiaalien työstöön. Universaali terämateriaali takaa prosessivarman toiminnan vaihtelevissa käyttöolosuhteissa. Vaihtopala, jolla on korkea kulutuskestävyys ja murtolujuus, ja sitä voidaan käyttää sekä kuiva- että märkätyöstössä.
APKT-, APMT- ja APPT-vaihtopalat soveltuvat erityisen hyvin moniin eri jyrsintäsovelluksiin aina korkeaprecisioisesta työstöstä universaaleihin ja erikoistuneisiin työstöprosesseihin.
- APKT-palat antavat maksimaalisen mittatarkkuuden ja ovat ihanteellisia tarkkaan viimeistelyyn, kun vaaditaan korkea pinnanlaatu.
- APMT-palat ovat robustimpia ja monipuolisempia, ihanteellisia yleisiin jyrsintäsovelluksiin keski- tai korkealla kuormituksella.
- APPT-paloissa on optimoitu teräsärmägeometria, mikä on eduksi tehokkaassa lastunmuodostuksessa ja erikoismateriaaleissa.
Huomautus
Ohjearvot ae = 0,3 × D.
apmax = 7,0 mm.
Käyttötiedot
P
290
P
250
P
220
P
180
P
130
M
180
M
120
K
180
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Jyrsinnän vaihtoterä |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Usp1 | APPT 160408 PDSR |
| Usp2 | HBM020 |
| Laatu/tyyppi | HBM020 |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | APPT 160408 PDSR |
| Levyn paksuus | 5.26 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 2 |
| Syöttö fz per hammas | 0,12–0,44 mm; 0,12–0,44 mm; 0,12–0,44 mm |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.1 mm |
| Kulmasäde | 0.8 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 2 |
| Leikkuupaksuus e | 5.26 mm |
| Teräpalojen vapautuskulma | 10 astetta |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 6 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.5 |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 16 mm |
| Syöttö fz per hammas | 0,12–0,44 mm; 0,12–0,44 mm; 0,12–0,44 mm |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | APPT 160408 PDSR |
| Musta | UNI |
| Musta | UNI |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 16 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G215766UNI |
|---|---|
| EAN | 4067263002048 |