Kopiointijyrsin 93° reiällä 40/3 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Työkalun suurempi jäykkyys vaihtoterän ja sen istukan välisen kiertosuojauksen ansiosta.
Käyttötiedot
Estää lastujen kiilautumisen, erityisesti syvien taskujen jyrsinnässä.
Huomautus
GARANT-momenttiruuvitaltta TQ nro 211750 koko 5,7 käytetään terän nro 674252 koko 20IP kanssa.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; rampaus |
|---|---|
| Varren malli | reiällä |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Tuotetyyppi | Kopiointijyrsin |
| Usp1 | 93° porareiällä |
| Työstöstrategia | MTC |
| Asetuskulma κ | 93 astetta |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Kokonaispituus ltot | 55 mm |
| Sopivat kääntöterät | VCG. 2205 |
| ⌀ d3 | 34 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 78 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 74 mm |
| Ramppauskulma αmax | 5.65 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 30.34 mm |
| Asetuskulma κ | 93 astetta |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 0 astetta |
| Fz-heliksi | 0.8 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 3 mm |
| Spiraalijyrsintä ap | 8 mm |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 40 mm |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Ulkonemispituus l1 | 55 mm |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 16 mm |
| Työstöstrategia | MTC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21180740/3 |
|---|---|
| EAN | 4045197715036 |