Kopiointijyrsin 93° kierteellä 32/2 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Työkalun suurempi jäykkyys kääntöterän ja sen istukan välisen kiertosuojauksen ansiosta.
Kierrel kiinnitys vapaavalintaiselle jatkeelle.
Käyttötiedot
Estää lastujen juuttumista, erityisesti syvien taskujen jyrsinnässä.
Huomautus
GARANT-momenttiruuvimeisseli TQ nro 211750 koko 5,7 käytetään yhdessä terän nro 674252 koko 20IP kanssa.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; nousu |
|---|---|
| Varren malli | kierteellä |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Tuotetyyppi | Kopiointijyrsin |
| Usp1 | 93° kierteellä |
| Työstöstrategia | MTC |
| Asetuskulma κ | 93 astetta |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Kokonaispituus ltot | 47 mm |
| Sopivat kääntöterät | VCG. 2205 |
| ⌀ d3 | 26 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 62 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 58 mm |
| Ramppauskulma αmax | 7,65 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 22.34 mm |
| Asetuskulma κ | 93 astetta |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 0 astetta |
| Fz-heliksi | 0.8 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 3 mm |
| Spiraalijyrsintä ap | 4 mm |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 32 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Ulkonemispituus l1 | 47 mm |
| Kiinnityskierre m | M16 |
| ⌀ d2 | 29 mm |
| ⌀ d1 h6 | 17 mm |
| Työstöstrategia | MTC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21181332/2 |
|---|---|
| EAN | 4045197502100 |