Kopiointijyrsin 90° reiällä 42/3 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Työkalun suurempi jäykkyys vaihtopalan ja sen pesän välisen kiertosuojauksen ansiosta.
Huomautus
GARANT-momenttiruuvitalttaa TQ nro 211750 koko 5,7 käytetään yhdessä terän nro 674252 koko 20IP kanssa.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; ramping |
|---|---|
| Varren malli | reiällä |
| Työkalunvaihto | PowerCard |
| Tuotetyyppi | Kopiointijyrsin |
| Usp1 | 90° porareiällä |
| Työstöstrategia | MTC |
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Kokonaispituus ltot | 55 mm |
| Sopivat kääntöterät | VCG. 2205 |
| ⌀ d3 | 36 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 82 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 78 mm |
| Ramppauskulma αmax | 5.3 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 32.34 mm |
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 0 astetta |
| Fz-heliksi | 0.8 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 3 mm |
| Spiraalijyrsintä ap | 8 mm |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 42 mm |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Ulkonemispituus l1 | 55 mm |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 16 mm |
| Työstöstrategia | MTC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G21180642/3 |
|---|---|
| EAN | 4045197502049 |