DUO-LOCK HAIMER MILL 90° HPC 10 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
DUO-LOCK HAIMER MILL: Voidaan käyttää yleistyökaluna. Ainutlaatuinen päätygeometria rampaukseen ja poraavaan ympyräjyrsintään. Ensisijainen valinta lyhyen ulkoneman sovelluksiin.
DUO-LOCK HAIMER MILL Power Series: Ensisijainen valinta pitkän ulkoneman sovelluksiin ja epävakaisiin kiinnitysolosuhteisiin. Erityisen rauhallista käyntiä varten pitkissä ulkonemissa suositellaan ensisijaisesti HM-jatkeiden käyttöä.
Käyttötiedot
N
235
N
700
N
700
P
220
P
160
P
160
P
120
M
80
M
60
S
35
K
130
Tekniset tiedot
| Kartioupottimen kärkikulma | 90 |
|---|---|
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
| Pinnoite | AlTiN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kopiointijyrsin |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Korjaamostandardi |
| Kierrekulma | 20 astetta |
| Kiinnitys | kierteellä |
| Työstöstrategia | HPC |
| Kiinnitys | kierteellä |
| Viistejyrsintä | 45 astetta |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Syöttö fz lieriöjyrsinnässä teräksessä < 900 N/mm2 | 0,06 mm |
| Leikkaus-⌀ d | 10 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Kokonaispituus l | 12.5 mm |
| Duo-lock-liitäntä | DL10 |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,05×D lieriöjyrsinnässä; 0,05×D lieriöjyrsinnässä; 0,05×D lieriöjyrsinnässä |
| Työsyvyys | 12 mm |
| Avaimen väli sw | 8 Nm |
| ⌀ d2 | 9.6 mm |
| Suositeltu kiristysmomentti | 20 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
| Ulkonemispituus l1 | 10 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään teräksessä < 900 N/mm2 | 0,03 mm |
| Kierrekulma | 20 astetta |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G22035310 |
|---|---|
| EAN | 4034221132338 |