Kovametallijyrsimet lastunmurtajalla TPC TiSiN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erityisesti TPC-jyrsintään suunniteltu suurtehojyrsin yleiskäyttöön.
Vahvistettu ydin.
Optimoitu taivutusmurtolujuus ultrahienorakeisen substraatin ansiosta.
Lastunmurtaja hallittuun lastun katkaisuun.
Huomautus
ae max = 0,18×D TPC-työstössä.
hmax: Taulukossa ilmoitetut arvot ovat maksimiarvoja.
Käyttötiedot
P
360
P
330
P
290
P
220
P
140
M
180
M
150
Tekniset tiedot
| Ominaisuus: kierrekulma | epäsäännöllinen |
|---|---|
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,18×D |
| Hammastusjako | epäsäännöllinen |
| Työstöstrategia | TPC |
| Varren toleranssi | h6 |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiSiN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | kulmajyrsin |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Työpajanormi |
| Syöttösuunta | vaaka ja vino |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, toleranssi h6 |
| Kierrekulma | 40 astetta |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, toleranssi h6 |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.1 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Halkaisija ⌀ | 5 mm |
| Korjauskerroin fz | 2 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 65 mm |
| Leikkuupituus | 17 mm |
| Viisteen leveys 45° | 0.1 mm |
| Syöttösuunta | vaaka ja vino |
| Kierrekulma | 40 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 17 mm |
| Vapautushalkaisija d1 | 4.8 mm |
| Vapaahionnan pituus | 24 mm |
| Tasapainotuslaatu varrella | G 2,5 HB:llä |
| Suurin leikkuukulma | 50.21 astetta |
| Lastun keskipaksuus hmax tpc-jyrsinnässä teräkselle < 900n/mm2 | 0.052 mm |
| Lastunjakajien lukumäärä | 1 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 203085 |
|---|---|
| EAN | 4062406566203 |