VHM-jyrsimet lastunmurtajalla TPC TiAlN 8 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Erityisesti TPC-jyrsintään suunniteltu suurtehojyrsin yleiskäyttöön.
Vahvistettu ydin.
Optimoitu taivutusmurtolujuus ultrahienorakeisen substraatin ansiosta.
Siirretty lastunmurtaja hallittuun lastunmurtamiseen.
Huomautus
ae max = 0,07×D TPC-koneistuksessa.
hmax: Taulukossa annetut arvot ovat maksimiarvoja. Viimeistelykoneistukseen suosittelemme tuotenumeroita 204012, 204014 ja 204015.
Seuraajatuote nro 203089:lle.
Käyttötiedot
P
380
P
340
P
300
H
40
H
60
H
25
P
230
P
150
M
220
M
150
Tekniset tiedot
| Ominaisuus: kierrekulma | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,07×D |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työstöstrategia | TPC |
| Varren toleranssi | h6 |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Verstasstandardi |
| Syöttösuunta | vaakasuora ja vino |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6 |
| Kierrekulma | 40 astetta |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,07×D |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB h6:lla |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.16 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
| Terien lukumäärä z | 5 |
| Halkaisija ⌀ | 8 mm |
| Korjauskerroin fz | 2 |
| Varren halkaisija ds | 8 mm |
| Kokonaispituus l | 68 mm |
| Leikkuupituus | 24 mm |
| Viisteen leveys 45° | 0.16 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kierrekulma | 40 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 24 mm |
| Vapautushalkaisija d1 | 7.8 mm |
| Vapaahionnan pituus | 30 mm |
| Tasapainotuslaatu varrella | G 2,5 HB:llä |
| Suurin leikkuukulma | 30.68 astetta |
| Lastunjakajien lukumäärä | 1 |
| Lastun keskipaksuus hmax TPC-jyrsintään Toolox 44 HRC:ssä | 0.042 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G2030928 |
|---|---|
| EAN | 4067263116943 |