HOLEX Pro Inox M HM-jyrsimet HPC
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Luokkansa poikkeuksellisen pitkä käyttöikä korroosionkestävien terästen työstössä innovatiivisen pinnoitteen ja geometrian ansiosta. Erityisesti ruostumattomille teräksille suurtehoalueella, esim. Duplex.
Optimaalinen lastunpoistokyky suurilla lastuamisnopeuksilla.
Käyttötiedot
P
240
P
220
P
180
H
80
H
115
P
180
P
150
M
100
M
85
Tekniset tiedot
| Ominaisuus: kierrekulma | Epäsäännöllinen |
|---|---|
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | täysuran työstösyvyys 1×D; 0,5×D särmäyksessä |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Työstöstrategia | HPC |
| Varren toleranssi | h6 |
| Materiaalille (värirengas) | sininen |
| Pinnoite | TiSiN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | DIN 6527 |
| Syöttösuunta | vaakasuora, viisto ja pystysuora |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6:lla |
| Kierrekulma | 38 astetta |
| Sarja | Pro Inox |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | täysura sahaussyvyys 1×D; täysura sahaussyvyys 1×D |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6:lla |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.2 mm |
| Syöttö fz päätyjyrsinnässä ruostumattomalle teräkselle > 900 n/mm2 | 0.05 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään ruostumattomassa teräksessä > 900 n/mm2 | 0,03 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Halkaisija ⌀ | 8 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 8 mm |
| Korjauskerroin fz | 2 |
| Varren halkaisija ds | 8 mm |
| Kokonaispituus l | 63 mm |
| Leikkuupituus | 21 mm |
| Viisteen leveys 45° | 0.2 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kierrekulma | 38 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 21 mm |
| Vapautushalkaisija d1 | 7.7 mm |
| Vapaahionnan pituus | 25 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 202994 |
|---|---|
| EAN | 4062406567408 |