GARANT Master INOX -kovametallijyrsin HPC / TPC TiAlN 3 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Sekä rouhinta- että viimeistelytyöstöön.
HPC-jyrsin, jossa uusi, kehitetty suurtehopinnoite tarjoaa erinomaisen käyttöiän ja optimaalisen työstökapasiteetin erilaisissa ruostumattomissa teräslaaduissa.
Parempi hapettumiskestävyys ja lisääntynyt kuumankesto.
Voidaan käyttää korkeilla lastuamisnopeuksilla ja soveltuu erinomaisesti TOOLOX®:lle.
Etu
Erittäin vähätärinäinen käynti.
Käyttötiedot
P
250
P
230
P
200
H
80
P
180
P
115
M
110
M
90
Tekniset tiedot
| Ominaisuus: kierrekulma | epäsäännöllinen |
|---|---|
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | täysuran työstösyvyys 1×D; 0,1×D |
| Hammastusjako | epäsäännöllinen |
| Työstöstrategia | HPC; TPC |
| Materiaalille (värirengas) | sininen |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | kulmajyrsin |
| Tyyppi | N |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | DIN 6527 |
| Syöttösuunta | vaaka-, vino- ja pystysuora |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h10 |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6 |
| Kierrekulma | 40 astetta |
| Sarja | Master Inox |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | täysura sahaussyvyys 1×D; 0,1×D |
| Kiinnitys | DIN 6535 HB, h6 |
| Kulmaviisteen kulma | 45 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.1 mm |
| Syöttö fz päätyjyrsinnässä ruostumattomalle teräkselle > 900 n/mm2 | 0.015 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään ruostumattomassa teräksessä > 900 n/mm2 | 0.012 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | h10 |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Halkaisija ⌀ | 3 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 1.5 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.8 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 57 mm |
| Leikkuupituus | 8 mm |
| Viisteen leveys 45° | 0.1 mm |
| Syöttösuunta | vaakasuora, vino ja pystysuora |
| Kierrekulma | 40 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 8 mm |
| Vapautushalkaisija d1 | 2.8 mm |
| Vapaahionnan pituus | 20 mm |
| Suurin leikkuukulma | 36.87 astetta |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G2029973 |
|---|---|
| EAN | 4062406231552 |