HM-täyssädejyrsin HPC TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tarkkuushiotut erittäin korkeisiin tarkkuusvaatimuksiin.
Toleranssi: sädekontuuri = ± 0,005 mm.
Huomautus
Suositeltu seuraava tuote on nro 207242.
Käyttötiedot
P
225
P
210
P
180
P
145
P
140
M
85
M
70
N
400
K
350
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 6535 HSC |
|---|---|
| Työstöstrategia | HPC |
| Varren toleranssi | h6 |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,5×D särmäyksessä; 0,03×D kopiojyrsinnässä |
| Syöttösuunta | vaaka-, vino- ja pystysuora |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Täyssäde- ja tappijyrsin |
| Tyyppi | H |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Normi | Konepajastandardi |
| Kytkeytymisleveys ae jyrsintäoperaatiossa | 0,5×D lieriöjyrsinnässä; 0,03×D kopiojyrsinnässä |
| Kierrekulma | 30 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Suurin lastuamissyvyys ap max kopiojyrsinnässä | 0.24 mm |
| Säde r | 4 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Halkaisija ⌀ | 8 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren halkaisija ds | 8 mm |
| Kokonaispituus l | 59 mm |
| Leikkuupituus | 12 mm |
| Kierrekulma | 30 astetta |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 12 mm |
| Kiinnitys | DIN 6535 HSC |
| Syöttö fz jyrsintään teräksessä < 1100 n/mm2 | 0.052 mm |
| Syöttö fz kopiojyrsintään teräksessä < 1100 N/mm2 | 0.06 mm |
| Toleranssi nimellis-⌀ | f8 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 207240 |
|---|---|
| EAN | 4045197127181 |