Urajyrsin
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Leikkaa kehässä, siksakhammastuksella.
Sivupinnat on vapaahiottu, joten ne eivät voi juuttua työkappaleeseen.
Pinta erikoiskäsitelty.
Huomautus
T-urien jyrsintään DIN 6888:n mukaan tai pienten urien jyrsintään.
Käyttötiedot
N
250
N
70
P
35
P
28
N
35
K
22
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Urajyrsin |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS Co 5 |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Toleranssi nimellis-⌀ | e8 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Jyrsintäprofiili | siksak-hammastuksella |
| Syöttösuunta | vaakasuora |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Kiinnitys | DIN 1835 B |
| Varren toleranssi | h6 |
| Normi | DIN 850 D/F |
| Lastuamissyvyys ap min | 0,01 mm |
| Leikkuupituus lc | 2 mm |
| Terien lukumäärä z | 6 |
| Halkaisija ⌀ | 10.5 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 2.1 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 50 mm |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 2 mm |
| Syöttö fz urajyrsintään teräksessä < 750 N/mm2 | 0,045 mm |
| Woodruff-kiiloille DIN 6888 | 2,0×3,7 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 194010 |
|---|---|
| EAN | 4045197109132 |