T-urajyrsin, pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Jyrsin leikkaa kehästä ja molemmilta sivuilta.
Vuorotellen asetellut hampaat (siksak-hammastus) edistävät suurta leikkuutehoa.
Huomautus
T-urien jyrsintään DIN 650:n mukaan kiinnityspöydissä ja kiinnittimissä.
Käyttötiedot
N
250
N
70
P
35
P
28
N
35
K
22
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Urajyrsin |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS Co 5 |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Toleranssi nimellis-⌀ | d11 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Jyrsintäprofiili | siksak-hammastuksella |
| Syöttösuunta | vaakasuora |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Kiinnitys | DIN 1835 B |
| Varren toleranssi | h6 |
| Kierrekulma | 15 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0,01 mm |
| Vapautushalkaisija d1 | 7 mm |
| Leikkuupituus lc | 8 mm |
| Syöttö fz teräksessä < 750 n/mm2 | 0.06 mm |
| T-ura DIN 650:lle | 8 mm |
| Terien lukumäärä z | 6 |
| Halkaisija ⌀ | 16 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 8 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Tehollinen leikkuusärmien määrä zeff | 3 |
| Varren halkaisija ds | 10 mm |
| Kokonaispituus l | 62 mm |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 8 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 194030 |
|---|---|
| EAN | 4045197109545 |