Rouhiva T-uran varsijyrsin, pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Leikkaa vaipalta ja molemmilta puolilta. Siksak-hammastus ja lastunmurtajat.
Huomautus
T-urien jyrsintään standardin DIN 650 mukaisesti.
Käyttötiedot
N
250
N
70
P
35
P
28
N
35
K
22
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Urajyrsin |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS Co 5 |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Toleranssi nimellis-⌀ | d11 |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Jyrsintäprofiili | siksakhampaisella |
| Syöttösuunta | vaakasuora |
| Kulmaviisteen kulma | 90 astetta |
| Kiinnitys | DIN 1835 B |
| Varren toleranssi | h6 |
| Kierrekulma | 15 astetta |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.01 mm |
| Vapautushalkaisija d1 | 15 mm |
| Leikkuupituus lc | 14 mm |
| Syöttö fz teräksessä < 750 n/mm2 | 0.09 mm |
| T-ura DIN 650:lle | 18 mm |
| Terien lukumäärä z | 8 |
| Halkaisija ⌀ | 32 mm |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 14 mm |
| Korjauskerroin fz | 1.25 |
| Tehollinen leikkuusärmien määrä zeff | 4 |
| Varren halkaisija ds | 16 mm |
| Kokonaispituus l | 90 mm |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 14 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 194050 |
|---|---|
| EAN | 4045197109736 |