TRIBOS-MINI SVL-SET, sylinterimäiset
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
TRIBOS SVL -lisäosien avulla voidaan käyttää vakioterätyökaluja kalliiden erikoistyökalujen sijasta. Jatkovarsi, jonka keskittymistarkkuus on < 0,003 mm ja jossa on kapea häiriökontuuri, voidaan yhdistää moniin eri istukoihin. Tribos SVL -jatkovarret ovat jo osoittautuneet toimiviksi lääketieteen, kello- ja koruteollisuuden sekä ajoneuvo- ja elektroniikkateollisuuden sovelluksissa.
Toiminta
TRIBOS SVP -kiristyslaitteiden ansiosta jatkovarren monikulmainen kiristyshalkaisija voidaan muuttaa siten, että pyöreät työkalun varret voidaan kiristää helposti. Kun kiristyshalkaisijaan kohdistuva paine vähenee, se palautuu monikulmaiseen muotoonsa ja kiristää asennetun työkalun varren luotettavasti ja tarkasti.
Etu
- Optimoitu häiriökontuuri – täydellinen poraukseen matalissa paikoissa, esim. kiinnitinrakenteissa.
- Aksiaalinen pituudensäätö – pituuden säätö 0,01 mm tarkkuudella, säätöalue 10 mm.
- Pienimmille halkaisijoille alkaen 0,3 mm – taloudellinen herkimmissäkin työstöissä ilman erikoistyökaluja.
- Joustava käyttää – sopii hydraulistukkaan ja ER-kiristysistukoihin.
- Kaikki yleisesti saatavilla olevat varretyypit voidaan kiristää (HA, HB, HE).
- Erinomainen värinänvaimennus – mikrolohkeamien välttäminen, parhaat työkappalepinnat, koneen karan suojaus, pidempi työkalun käyttöikä ja siten pienemmät kustannukset.
- Korkeat kierrosluvut mahdollisia – jopa 52 000 1/min.
Toimitussisältö
5 x jatkovarsi nro 302383 (valinnainen koko), 1 x kiristyslaite nro 302384 koko 9, 1 x HOLEX-käyttöavain nro 627501 koko 6.
Erikoislisävarusteet
TRIBOS-MINI SVP -asennuslaite nro 302386.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pidennys |
|---|---|
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Heiton tarkkuus | ≤ 3 µm |
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 2,5 nopeudella 25000 min-1 |
| Työstöstrategia | HSC |
| Kiristysholkki d1 | 4 mm |
| L1 | 24 mm |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 11 mm |
| ⌀ d2 | 9 mm |
| L2 | 22.5 mm |
| Pituus l | 100 mm |
| Varren halkaisija ds | 12 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 302381 |
|---|---|
| EAN | 2050002076839 |