M-Drill-pidin
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
HOLEX ER -kiristysholkit nro 308964.
ER-avain nro 309680 25.
HOLEX-rullakierretappi nro 139130 tai nro 139180.
Rakenne
Ydinreiän muodostus ohutseinäisiin materiaaleihin kitkalämmön avulla erittäin lyhyessä ajassa. Voidaan käyttää CNC- ja NC-porakoneissa sekä pylväällisiä porakoneita.
Vakio tai pitkä; laipalla tai ilman laippaa.
M-Drill-istukat on varustettu alumiinisella jäähdytysrenkaalla, jossa on reiät kitkaporauksessa syntyvän lämmön tehokasta poistamista varten. Näin lämpö ei siirry koneen karaan.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Holkki-istukka |
|---|---|
| ER-kiristysholkeille | 25 |
| Jänneväli | 1 - 16 mm |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 42 mm |
| A-mitta (pituus) | 76 mm |
| Varalla ER-kiristysmutteri | 25 |
| ER-istukka-avain | 25 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 080750 |
|---|---|
| EAN | 4069515008594 |