ER-kiristysmutteri tiivistealuslevyille
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Sopii
Kaikille standardeille ER-holkkipitoistukoille.
Rakenne
Kierre ja kartio hiottu yhdellä kiinnityksellä parhaan pyörintätarkkuuden saavuttamiseksi.
Kaikki mutterit pinnoitettu: pienempi kitka ja suurempi kiristysvoima sekä hyvä kulumis- ja korroosionkestävyys.
Erikoisvarusteet
ER-istukka-avaimet nro 309680–309740.
Kiintoavain (koolle 16), nro 613300 koko 25.
Tiivistealuslevyt nro 309625; 309630; 309635; 309645.
Huomautus
Istukka ja holkkimutteri tasapainotetaan erikseen!
Rakenne
Ura-aukolla.
Sopii
Kaikkiin standardeihin ER-holkkikiinnittimiin.
Malli
Kierre ja kartio hiottu yhdellä kiinnityksellä parhaan pyörintätarkkuuden saavuttamiseksi.
Kaikki mutterit pinnoitettu: pienempi kitka ja suurempi kiristysvoima sekä korkea kulumis- ja korroosionkestävyys.
Erikoistarvikkeet
ER-istukkavaimentimet/avaimet nro 309680 − 309740.
Kiintoavain (koolle 16), nro 613300 koko 25.
Tiivistealuslevyt nro 309625; 309630; 309635; 309645.
Huomautus
Istukka ja kiristysmutteri tasapainotetaan erikseen!
Tekniset tiedot
| Tasapainotuslaatu g kierrosluvulla | G 2,5 nopeudella 25000 min-1 |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Kiristysmutteri |
| Normi | DIN 6499 D |
| Maks. kiristysmomentti | 140 Nm |
| Kierrekoko | M32×1,5 |
| Ulkohalkaisija ⌀ d | 42 mm |
| Kokonaispituus l | 25 mm |
| Teille | 25 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 309615 |
|---|---|
| EAN | 7640128492184 |