Nelileukainen sorvausistukka, sylinterimäinen keskityskiinnitys DIN 702-4
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
DIN 702-4.
Rakenne
- Tasospiraalipyörä kuumataottu, tasapainotettu ja karkaistu.
- Spiraalin kyljet ja leukojen kierrekyljet on hiottu.
- Paino- ja massahitausmomentiltaan pienennetty teräsrunko.
- Korkea pyörintätarkkuus.
Kuumataottu, mikä takaa pitkän käyttöiän, soveltuu suurikierroksisille koneille.
Materiaali
Teräs
Käyttötiedot
Konekaralle, jossa on sylinterimäinen keskityskiinnitys, tai kiinnitykseen laipan avulla.
Toimitussisältö
1 sarja = 4 karkaistua sisäleukaa, porrastettu ulkopuolelta.
1 sarja = 4 karkaistua ulkoleukaa, porrastettu sisältä.
1 istukka-avain ja kiinnitysruuvit tai kiinnityspultit istukan mallista riippuen.
Erikoistarvikkeet
Vara- ja lisäleuat, katso nro 314100 − 315300.
Lastusuoja katso nro 312800.
Huomautus
SS 702-4 vastaa vanhaa standardia DIN 6350-1.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Tasokierreistukka |
|---|---|
| Normi | DIN 702-4 |
| Etulisävarusteen värikoodi | Röhm-kierresorvi-istukat ja leuat |
| Materiaali | Teräs |
| Korkeus ilman leukoja h1 | 95 mm |
| Korkeus leukojen kanssa h2 | 141 mm |
| Ohjaussyvyys c | 5 mm |
| Aukko e | 103 mm |
| Ulkoinen ⌀ a | 315 mm |
| Ohjaus-⌀ b | 260 mm |
| Paino | 52.3 kg |
| Enimmäiskierrosluku: | 2300 min-1 |
| Neliöavain k | 14 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 312505 |
|---|---|
| EAN | 4019208027272 |