Kolmileukainen sorvausistukka, sylinterimäinen keskityskiinnitys
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
DIN 702-4.
Rakenne
- Manuaaliset sorvausistukat kierukkahammaspyörällä, itse keskittävät.
- Painoltaan ja hitausmomentiltaan vähennetty teräsrunko.
- Tasokierukkahammaspyörä, taottu, tasapainotettu ja karkaistu.
- Kierukan kyljet ja leukojen kierteiden kyljet ovat hiotut.
- Korkea pyörintätarkkuus.
Käyttötiedot
Konekarojen kanssa, joissa sylinterimäinen keskityskiinnitys, tai kiinnitettäväksi laipan avulla. Kiinnitys takaa ruuveilla. Käsittelemättömät laipat on aina ensin sovitettava koneeseen ja sitten sorvausistukkaan.
Toimitussisältö
1 istukka-avain ja kiinnitysruuvit tai -pultit sorvausistukasta riippuen.
1 sarja = 3 karkaistua sisäleukaa, ulkopuolelta porrastetut, ja 1 sarja = 3 karkaistua ulkoleukaa, sisäpuolelta porrastetut.
Erikoistarvikkeet
Vara- ja lisäleuat, ks. nro 314000–315200.
Lastusuoja ks. nro 312800.
Huomautus
Kiilatangolla varustetut kolmileukaiset sorvausistukat ks. nro 313120–313140.
SS 702-4 vastaa vanhaa standardia DIN 6350-1.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Tasokierukkaitseistyskeskitysleukapatruuna |
|---|---|
| Normi | DIN 702-4 |
| Etulisävarusteen värikoodi | Röhm-kierukkaistukkapatruunat ja leuat |
| Materiaali | Teräs |
| Korkeus ilman leukoja h1 | 39.5 mm |
| Korkeus leukojen kanssa h2 | 53.5 mm |
| Ohjaussyvyys c | 3 mm |
| Aukko e | 19 mm |
| Ulkoinen ⌀ a | 80 mm |
| Ohjaus-⌀ b | 56 mm |
| Paino | 1.5 kg |
| Enimmäiskierrosluku: | 7000 min-1 |
| Neliöavain k | 6 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 310505 |
|---|---|
| EAN | 4019208028316 |