Kolmileukainen sorvi-istukka, teräs, lyhyt kartiomainen laippa
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
DIN 702-3.
Rakenne
- Manuaaliset kierukkaohjatut, itseään keskittävät sorvi-istukat.
- Painoltaan ja massahitaudeltaan pienennetty teräsrunko.
- Litteä kierukkalevy, taottu, tasapainotettu ja karkaistu.
- Kierukan kyljet ja leukojen kierreflankit on hiottu.
- Korkea pyörintätarkkuus.
Käyttötiedot
Sorvi-istukka asennetaan aina suoraan karan nenään ilman väliadapterilevyä.
Karan nenälle DIN 55027, jossa lukitustapit ja lukitusmutterit.
Toimitussisältö
1 istukka-avain sekä kiinnitysruuvit tai -pultit sorvi-istukasta riippuen.
1 sarja = 3 karkaistua sisäleukaa, ulkopuolelta porrastetut, ja 1 sarja = 3 karkaistua ulkoleukaa, sisäpuolelta porrastetut.
Erikoislisävarusteet
Vara- ja lisäleuat, ks. nro 314000–315200.
Lastusuoja ks. nro 312800.
Huomautus
Kiilatankokäyttöiset kolmileukaiset sorvi-istukat ks. nro 313120–313140.
DIN 702-3 vastaa vanhaa standardia DIN 55027.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Tasokierukkajärjestelmäistukka |
|---|---|
| Normi | DIN 702-3 |
| Etulisävarusteen värikoodi | Röhm-kierukkaistukat ja leuat |
| Korkeus ilman leukoja h1 | 83 mm |
| Korkeus leukojen kanssa h2 | 124 mm |
| Aukko e | 76 mm |
| Ulkoinen ⌀ a | 250 mm |
| Ohjaus-⌀ b | 106,4 mm |
| Paino | 28 kg |
| Kartion koko | 6 |
| Lukituspulttien määrä | 4 |
| Lukituspulttien koko | M12 |
| Enimmäiskierrosluku: | 3000 min-1 |
| Neliöavain k | 12 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 310705 |
|---|---|
| EAN | 4019208026077 |