Kolmileukainen sorvaistukka, teräs, lyhyt kartioflanssi DIN 702-2
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
DIN 702-2.
Ominaisuudet
- Manuaaliset sorvaistukat kierukkalevyllä, itsekeskittyvät.
- Painoa ja massahitausmomenttia pienentävä teräsrunko.
- Litteä kierukkalevy, taottu, tasapainotettu ja karkaistu.
- Kierukan kyljet ja leukojen kierre-kyljet ovat hiotut.
- Korkea pyörintätarkkuus.
Käyttö
Sorvaistukka asennetaan aina suoraan karan päähän ilman väliadapterilevyä.
DIN 55029 -karan päähän, jossa Camlock-lukitustapit.
Toimitussisältö
1 istukka-avain ja kiinnitysruuvit tai -pultit sorvaistukasta riippuen.
1 sarja = 3 karkaistua sisäleukaa, ulkopuolelta porrastetut, ja 1 sarja = 3 karkaistua ulkoleukaa, sisäpuolelta porrastetut.
Erikoisvarusteet
Vara- ja lisäleuat, ks. nro 314000–315200.
Lastusuoja ks. nro 312800.
Huomautus
Kiilakiskolliset kolmileukaiset sorvaistukat ks. nro 313120–313140.
DIN 702-2 vastaa vanhaa standardia DIN 55029.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Tasospiraali-istukka |
|---|---|
| Normi | DIN 702-2 |
| Etulisävarusteen värikoodi | Röhm-kierukkasorvausistukat ja leuat |
| Korkeus ilman leukoja h1 | 74.5 mm |
| Korkeus leukojen kanssa h2 | 107 mm |
| Aukko e | 55 mm |
| Ohjaus-⌀ b | 82,5 mm |
| Paino | 16.7 kg |
| Lukituspulttien määrä | 6 |
| Lukituspulttien koko | 1/2-20 |
| Enimmäiskierrosluku: | 4000 min-1 |
| Neliöavain k | 11 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 310655 |
|---|---|
| EAN | 4019208036724 |