Itsekeskittävä istukkka ROTA-S-plus 2.0 perusleuoilla ja kovilla päälleleuoilla DIN 702-4 160
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
DIN 702-4.
Rakenne
- Erittäin korkea pyörintätarkkuus ja toistotarkkuus.
- Pitkä käyttöikä ja korkea tarkkuus.
- Modulaarinen suojaholkkijärjestelmä.
- Erittäin lyhyet asetusajat.
- Sorvi-istukka pintakarkaistu aina ⌀ 315 mm:iin saakka.
- Suuri läpireikä (mitta E!).
- Turvatappi maksimaaliseen käyttäjäturvallisuuteen.
- Perusleuat yhteensopivat istukkajärjestelmän "F" ja järjestelmän "Duro" kanssa.
- Pienten ja suurten työkappaleiden joustava kiinnitys.
- Erittäin pienten sisähalkaisijoiden tarkka kiinnitys.
Materiaali
Kokonaan terästä, joten soveltuu suurille kierrosluvuille (ks. taulukko).
Käyttötiedot
Koneille, joissa on sylinterimäinen keskityskiinnitys tai laippakiinnitys. Kiinnitys edestä ruuveilla. Koneistamattomat laipat on aina ensin sovitettava koneessa ja sen jälkeen sorvi-istukassa.
Toimitussisältö
1 turvaistukka-avain ja 1 sarja kiinnitysruuveja.
Sisältää 1 sarjan perusleukoja ja kovia päälleleukoja.
Erikoistarvikkeet
Vara- ja lisäleuat, ks. nro 313200–313350.
Seliteteksti
Karkaistu, erittäin jäykkä ja kiillotettu istukan runko.
Perusleuat vinolla hammastuksella.
Erikoismuoto roiskereunalla.
Painike leukavaihdolle
Leukalukitus (3 kpl – paitsi koko 400).
Lukitustappi perusleuan esiasetusta varten.
Käyttö kuusioliitännällä.
Tekniset tiedot
| Normi | DIN 702-4 |
|---|---|
| Aukko e | 42 mm |
| Ulkoinen ⌀ a | 165 mm |
| Sisäinen jänneväli kovilla käänteisleuoilla | 65–186 mm |
| Istukan korkeus d | 68.5 mm |
| Ohjaus-⌀ b | 145 mm |
| Ulkoinen kiinnitysalue kovilla käänteispaloilla | 5–170 mm |
| Iskuja per takaisku | 6.5 mm |
| Tyyppi | 160 |
| Paino | 7.9 kg |
| Enimmäiskierrosluku: | 5400 min-1 |
| Kuusiokoloavain k | 12 mm |
| Sarja | ROTA-S plus |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G313117160 |
|---|---|
| EAN | 2050001928757 |