Itsekeskittävä istukka ROTA-S, lyhyt kartio, yhtenäisillä porrasleuoilla DIN 702-3 315/8
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
DIN 702-3.
Rakenne
- Erittäin suuri pyörintä- ja toistotarkkuus.
- Pitkä käyttöikä ja korkea tarkkuus.
- Modulaarinen suojaholkkijärjestelmä.
- Erittäin lyhyet asetusaika.
- Sorvi-istukka pintakarkaistu kokoon ⌀ 315 mm asti.
- Suuri läpireikä (mitta E!).
- Turvatappi maksimaalista käyttäjäturvallisuutta varten.
- Perusleuat yhteensopivat istukkajärjestelmän 'F' ja järjestelmän 'Duro' kanssa.
- Joustava kiinnitys pienille ja suurille työkappaleille.
- Erittäin pienten sisähalkaisijoiden tarkka kiinnitys.
Materiaali
Kokonaan terästä, joten soveltuu suurille kierrosluvuille (ks. taulukko).
Käyttötiedot
Karanpäälle DIN 55027 lukituspulteilla ja lukitusmuttereilla. Sorvi-istukka asennetaan aina suoraan karanpäähän ilman väliadapterilevyä.
Toimitussisältö
1 turvaistukka-avain ja 1 sarja kiinnitysruuveja.
Sis. 1 sarja yhtenäisiä porrasleukoja.
Erikoistarvikkeet
Vara- ja lisäleuat, ks. nro 313200 − 313350.
Tekniset tiedot
| Normi | DIN 702-3 |
|---|---|
| Aukko e | 92 mm |
| Ulkoinen ⌀ a | 323 mm |
| Sisäinen jänneväli kovilla käänteisleuoilla | 95–326 mm |
| Ulkoinen kiinnitysalue kovilla käänteispaloilla | 14–333 mm |
| Iskuja per takaisku | 9.9 mm |
| Tyyppi | 315 |
| Paino | 62.6 kg |
| Enimmäiskierrosluku: | 3400 min-1 |
| Lukituspulttien määrä | 4 |
| Ohjauskartion halkaisija b | 139.735 mm |
| Lukituspulttien koko | M16 |
| Pidike, lyhyt kartiokanta | 8 |
| Kuusiokoloavain k | 16 mm |
| Sarja | ROTA-S plus |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G313135315/8 |
|---|---|
| EAN | 2050001928863 |