GARANT GreenPlus kierretiivisteaine 5GP77
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Suoritus
Tyyppi 5GP77. Tiivistää putkiliitokset kartio-/sylinterikierteillä aina R3 tuumaan asti, esim. kaasuputkistojärjestelmissä. Lämmönkestävä.
Kierretiivisteaineella estetään kaasumaisten ja nestemäisten aineiden vuodot. Kierretiivisteaineen tyypillisiin käyttökohteisiin kuuluu mm. kartiomaisten metallikierteiden ja liittimien tiivistäminen.
Huomautus
Puhdista ensin työstettävä materiaali merkinnättömällä puhdistusaineella nro 088004.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Tiivistysaine |
|---|---|
| Sopii materiaalille | metalli; metalli |
| Muoto | nestemäinen |
| Leimahduspiste | 100 °C |
| Varastointilämpötila | 5 - 23 °C |
| Lämpötila-alue | -55 - 180 °C |
| Pienin irrotusmomentti | 20 - 30 Nm |
| Kierrekoolle M enintään | M80 |
| Sopiva käyttökohde | Putkitiivistys; putkikierre; Putkitiivistys; putkikierre |
| Säilyvyysaika valmistuspäivästä | 24 kuukautta |
| Kemiallinen perusta | Metakrylaattiesterit |
| Täyttötilavuus | 250 ml |
| Täyskarkaistu jälkeen | 3 - 6 h |
| Dynaaminen viskositeetti | 20000–40000 mPas |
| Purkaminen | tavallisilla työkaluilla |
| Lujuusluokka | korkealujuinen |
| Tiheys | 1.09 g/cm3 |
| Kierrekoolle tuuma | 3 tuumaa |
| Väri | keltainen |
| Ominaisuus | fluoresoiva UV-valossa; merkinnätön; fluoresoiva UV-valossa; merkinnätön |
| Käsin kireälle jälkeen | 5 - 15 min |
| Suurin rako | 0.35 mm |
| Kestävyys | GARANT GreenPlus |
| Sarja | GreenPlus |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 088066 |
|---|---|
| EAN | 4062406423520 |