GARANT GreenPlus -rasvanpoistoaine Finisher
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
Rasvanpoistoaine ja Finisher nopeaan päivittäiseen työstö- ja korroosiosuojaöljyjen, kevyiden vahojen, emulsioiden, liimajäämien ja muiden epäpuhtauksien poistoon. Täyttää korkeimmat puhtausvaatimukset, erityisesti ennen maalausta, pinnoitusta ja liimausta. VOC-päästöt vähenevät merkittävästi verrattuna tavanomaisiin liuottimiin.
NSF-sertifioitu. Soveltuu käytettäväksi elintarviketeollisuudessa.
Kuvaus
20 litran kanisteri. Tilaa tarvittaessa myös sopiva tyhjennyshana (nro 088010, koko 20–30).
Finisher soveltuu vaihtoehdoksi liuottimille, kylmäpuhdistusaineille tai ohenteille. Sisältämät korroosionestoaineet antavat tilapäisen korroosiosuojan. Verrattuna tavallisiin vesipohjaisiin puhdistusaineisiin se haihtuu nopeasti.
- Ei merkintävelvollinen.
- Voidaan käyttää käsin.
- Sopii suihkepullojen ja paine-/paineruiskujen täyttöön.
Rakenne
Rasvanpoistoaine ja Finisher nopeaan päivittäiseen työstö- ja korroosionsuojaöljyjen, kevyiden vahojen, emulsioiden, liimajäämien ja muiden epäpuhtauksien poistoon. Täyttää korkeimmat puhtausvaatimukset, erityisesti ennen maalausta, pinnoitusta ja liimausta. VOC-päästöjen merkittävä vähennys verrattuna tavanomaisiin liuottimiin.
NSF-sertifioitu. Soveltuu elintarviketeollisuuden käyttöön.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Yleispuhdistusaine |
|---|---|
| Leimahduspiste | 38 °C |
| Sisältö | 20 l |
| pH-arvo | 11.4 |
| Kestävyys | GARANT GreenPlus |
| Varastointilämpötila | 2–35 °C |
| Sarja | GreenPlus |
| Väri | läpinäkyvä |
| Muoto | neste |
| Kiehumispiste | 80 °C |
| Tiheys | 0,99 g/cm3 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 088004 |
|---|---|
| EAN | 4062406403133 |