GARANT GreenPlus kierteentiivistysaine 5GP42
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tyyppi 5GP42. Tiivistysaine hydraulisten ja pneumaattisten järjestelmien kierteellisille työkappaleille tai liitososille. Tehokas suoja öljyä, vettä, hiilivetyjä ja kemikaaleja vastaan.
Kierteentiivistysaine estää kaasumaisten ja nestemäisten aineiden vuotamisen. Tyypillisiä käyttökohteita ovat mm. kartiomaisten metallikierteiden ja liittimien tiivistys.
Huomautus
Puhdista ensin työstettävä materiaali merkinnättömällä puhdistusaineella nro 088004.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Tiivistysaine |
|---|---|
| Sopii materiaalille | metalli; metalli |
| Muoto | nestemäinen |
| Leimahduspiste | 100 °C |
| Varastointilämpötila | 5–23 °C |
| Lämpötila-alue | -55–180 °C |
| Pienin irrotusmomentti | 15–25 Nm |
| Kierrekoolle M enintään | M26 |
| Säilyvyysaika valmistuspäivästä | 24 kuukautta |
| Kemiallinen perusta | metakrylaattiesterit |
| Täyttötilavuus | 250 ml |
| Täyskarkaistu jälkeen | 3–6 h |
| Dynaaminen viskositeetti | 400–800 mPas |
| Purkaminen | tavallisilla työkaluilla |
| Lujuusluokka | keskiluja |
| Tiheys | 1.08 g/cm3 |
| Kierrekoolle tuuma | 3/4 tuumaa |
| Väri | ruskea |
| Ominaisuus | fluoresoiva UV-valossa; fluoresoiva UV-valossa |
| Käsin kireälle jälkeen | 10 - 20 min |
| Suurin rako | 0.15 mm |
| Kestävyys | GARANT GreenPlus |
| Sarja | GreenPlus |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 088064 |
|---|---|
| EAN | 4062406423483 |