GARANT GreenPlus kierretiivisteaine 5GP11
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tyyppi 5GP11. Tiivistää veden, paineilman, kaasun, bensiinin, nestekaasun sekä kemikaalien vaikutusta vastaan. PTFE-täyteaine mahdollistaa helpon irrotuksen. Erityisesti kartio-/lieriömäisten putkikierreliitosten tiivistämiseen. Kovettumisen jälkeen muodostuu elastinen pinnoite.
Kierretivistysaineella estetään kaasumaisten ja nestemäisten väliaineiden vuodot. Tyypillisiä käyttökohteita ovat mm. kartiomaisten metallikierteiden ja liittimien tiivistäminen.
Huomautus
Puhdista ensin työstettävä materiaali merkinnättömällä puhdistusaineella nro 088004.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Tiivistysaine |
|---|---|
| Sopii materiaalille | metalli; metalli |
| Muoto | neste |
| Leimahduspiste | 100 °C |
| Varastointilämpötila | 5 - 23 °C |
| Lämpötila-alue | -55 - 180 °C |
| Pienin irrotusmomentti | 5 - 15 Nm |
| Kierrekoolle M enintään | M80 |
| Sopiva käyttökohde | Ruuviliitokset; putkikierre; putkitiivistys; Ruuviliitokset; putkikierre; putkitiivistys |
| Säilyvyysaika valmistuspäivästä | 24 kuukautta |
| Kemiallinen perusta | Metakrylaattiesterit |
| Täyttötilavuus | 50 ml |
| Täyskarkaistu jälkeen | 1 - 3 h |
| Dynaaminen viskositeetti | 15000 - 25000 mPas |
| Purkaminen | tavallisilla työkaluilla |
| Lujuusluokka | matala lujuus |
| Tiheys | 1.09 g/cm3 |
| Kierrekoolle tuuma | 3 tuumaa |
| Väri | valkoinen |
| Käsin kireälle jälkeen | 15 - 20 min |
| Kestävyys | GARANT GreenPlus |
| Sarja | GreenPlus |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 088065 |
|---|---|
| EAN | 4062406423490 |