Kangasteippi, 4-osainen sarja 38X25 38x25
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Rakenne
tesa® 4671 -teipissä on selluloosakuitukangaskantaja; se ei heijasta, on fluoresoiva ja sopii lähes kaikentyyppisiin käyttökohteisiin. Se on helppo repäistä käsin, voidaan poistaa jättämättä jäämiä, tarttuu myös karheille pinnoille ja siihen voi kirjoittaa.
Neonväreissä oleva tesa® 4671 -kangasteippi auttaa hoitamaan erilaiset tehtävät turvallisesti ja luotettavasti – erityisesti erilaisten elementtien merkitsemisessä tai tapahtumissa!
tesa® 4671 -kangasteippiä on saatavana fluoresoivissa neonväreissä, ja ammattilaiset käyttävät sitä usein eri elementtien näkyvään merkitsemiseen tai tapahtumakäytössä. Se soveltuu moniin erilaisiin käyttötarkoituksiin, kuten merkitsemiseen, kiinnittämiseen, asettamiseen ja niputtamiseen. tesa® 4671 on helppo repäistä käsin, siihen on helppo kirjoittaa, se ei heijasta ja on muotoutuva. Akrylaatilla pinnoitetun kankaan ja luonnonkumiliiman yhdistelmä antaa korkean kulutuskestävyyden. Teippi voidaan poistaa jättämättä jäämiä, ja sitä on saatavana seuraavissa väreissä: neonkirkkaanvihreä, neonkeltainen, neonoranssi ja neonpinkki.
Huomautus
tesa®-tuotteille ilmoitettu vähimmäissäilyvyysaika edellyttää, että annettuja varastointiohjeita noudatetaan.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Teippi |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | vihreä |
| Varastointilämpötila | 15–35 °C |
| Vetolujuus | 7 N/mm |
| Teipin isku | Yksipuolinen |
| Väri | vihreä |
| Leveys | 38 mm |
| Pituus | 25 m |
| Valmistajan merkintä | 4671 |
| Lämpötilankestävä enintään | 140 °C |
| Paksuus | 0,28 mm |
| Liimalujuus teräksellä | 0,35 N/mm |
| Liimamassa | luonnonkumi |
| Varastoinnin ilmankosteus | 50–70 % |
| Elastisuus | 9 % |
| Pidikkeen materiaali | Kangas |
| Liner saatavilla | ei |
| Teippien määrä | 4 |
| Kudostiheys | 120 mesh |
| Vähimmäissäilyvyysaika | 12 kuukautta |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08361438X25 |
|---|---|
| EAN | 4042448168450 |