Kangasteippi, 4-osainen sarja 38 × 25 38x25
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
tesa® 4671 sisältää selluloosakankaisen tukikerroksen, ei heijasta, on fluoresoiva ja sopii lähes kaikenlaisiin käyttötarkoituksiin. Se on helppo katkaista käsin, voidaan poistaa jättämättä jäämiä, tarttuu myös karkeille pinnoille ja siihen voi kirjoittaa.
Neonväreissä saatavalla tesa® 4671 -kangasteipillä selviät erilaisista tehtävistä turvallisesti ja luotettavasti – erityisesti erilaisten kohteiden merkinnässä tai tapahtumissa!
tesa® 4671 -kangasteippiä on saatavana fluoresoivissa neonväreissä, ja ammattilaiset käyttävät sitä usein erilaisten kohteiden näkyvään merkitsemiseen tai tapahtumakäytössä. Se soveltuu moniin eri käyttötarkoituksiin, esim. merkitsemiseen, kiinnitykseen, asennukseen ja niputukseen. tesa® 4671 on helppo katkaista käsin, siihen on helppo kirjoittaa, se ei heijasta ja se on muotoutuva. Akrylaattipäällystetyn kankaan ja luonnonkumipohjaisen liiman yhdistelmä takaa korkean kulutuskestävyyden. Teippi voidaan poistaa jättämättä jäämiä, ja sitä on saatavana seuraavissa väreissä: neonvihreä, neonkeltainen, neonoranssi ja neonpinkki.
Huomautus
tesa®-tuotteille ilmoitettu vähimmäissäilyvyysaika edellyttää, että ohjeistettuja varastointiohjeita noudatetaan.
Tekniset tiedot
| Varastointilämpötila | 15–35 °C |
|---|---|
| Vetolujuus | 7 N/mm |
| Teipin isku | Yksipuolinen |
| Väri | keltainen |
| Leveys | 38 mm |
| Pituus | 25 m |
| Valmistajan merkintä | 4671 |
| Lämpötilankestävä enintään | 140 °C |
| Paksuus | 0.28 mm |
| Liimalujuus teräksellä | 0.35 N/mm |
| Liimamassa | luonnonkumi |
| Varastoinnin ilmankosteus | 50–70 % |
| Elastisuus | 9 % |
| Pidikkeen materiaali | Kangas |
| Liner saatavilla | ei |
| Teippien määrä | 4 |
| Kudostiheys | 120 mesh |
| Vähimmäissäilyvyysaika | 12 kuukautta |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08361238X25 |
|---|---|
| EAN | 4042448168412 |