Kangasteippi 48X50 48x50
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
tesa® 4662 duct tape tarttuu erinomaisesti myös karkeille ja pölyisille alustoille. Se on vedenkestävä, taipuisa ja joustava. Ihanteellinen putkien ja johtojen tiivistämiseen sekä käytettäväksi rappauksella ja muurauksella. Se on helppo repäistä käsin sekä pituus- että poikittaissuunnassa.
Huomautus
tesa®-tuotteille ilmoitettu vähimmäissäilyvyysaika edellyttää, että annettuja varastointiohjeita noudatetaan.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Teippi |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | musta |
| Varastointilämpötila | 15–35 °C |
| Vetolujuus | 3 N/mm |
| Teipin isku | Yksipuolinen |
| Väri | musta |
| Leveys | 48 mm |
| Pituus | 50 m |
| Valmistajan merkintä | duct tape 4662 |
| Huomautus | vettä hylkivä; joustava; käsin revittävä; vettä hylkivä; joustava; käsin revittävä; vettä hylkivä; joustava; käsin revittävä |
| Lämpötilankestävä enintään | 95 °C |
| Paksuus | 0.23 mm |
| Liimalujuus teräksellä | 0.44 N/mm |
| Liimamassa | luonnonkumi |
| Varastoinnin ilmankosteus | 50–70 % |
| Elastisuus | 18 % |
| Pidikkeen materiaali | Kangas |
| Käyttö | Kiinnitys; Pakkaus; Fiksaatio; Liimaus; Niputus; Tiivistys; Kiinnitys; Pakkaus; Fiksaatio; Liimaus; Niputus; Tiivistys; Kiinnitys; Pakkaus; Fiksaatio; Liimaus; Niputus; Tiivistys |
| Liner saatavilla | ei |
| Teippien määrä | 1 |
| Kudostiheys | 27 mesh |
| Vähimmäissäilyvyysaika | 12 kuukautta |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08360148X50 |
|---|---|
| EAN | 4042448392961 |