Kangasteippi 48X50 48x50
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
tesa® 74662 duct tape -teipillä on erinomainen tarttuvuus myös karkeilla ja pölyisillä alustoilla. Se on vedenkestävä, taipuisa ja joustava. Ihanteellinen putkien ja johtojen tiivistämiseen sekä käytettäväksi rappauksella ja muurauksella. Se voidaan helposti repäistä käsin sekä pituus- että poikittaissuunnassa.
Huomautus
tesa®-tuotteille ilmoitettu vähimmäissäilyvyysaika edellyttää, että annettuja varastointiohjeita noudatetaan.
Uusi ulkomitta: Vävtejp tesa 74662 on 2 mm leveämpi (50 x 50)!
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Teippi |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | musta |
| Varastointilämpötila | 15–35 °C |
| Vetolujuus | 3 N/mm |
| Teipin isku | Yksipuolinen |
| Väri | musta |
| Leveys | 38 mm |
| Pituus | 50 m |
| Valmistajan merkintä | duct tape 74662 |
| Huomautus | joustava; käsin revittävä; vettä hylkivä |
| Lämpötilankestävä enintään | 60 °C |
| Paksuus | 0.215 mm |
| Liimalujuus teräksellä | 0.44 N/mm |
| Liimamassa | Synteettinen kumi |
| Varastoinnin ilmankosteus | 50–70 % |
| Elastisuus | 19 % |
| Pidikkeen materiaali | Polyeteenikalvo |
| Käyttö | Tiivistys; Niputus; Kiinnitys; Pakkaus; Liimaus; Kiinnittäminen |
| Liner saatavilla | ei |
| Teippien määrä | 1 |
| Kudostiheys | 27 mesh |
| Vähimmäissäilyvyysaika | 12 kuukautta |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08360348X50 |
|---|---|
| EAN | 4063565117893 |