Kangasteippi 48 × 50 48x50
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
tesa® 74662 -kangasteipillä on erinomainen tarttuvuus myös karheilla ja pölyisillä pinnoilla. Se on vedenkestävä, taipuisa ja joustava. Ihanteellinen putkien ja johtojen tiivistämiseen sekä käytettäväksi rappauksella ja muurauksella. Se on helppo repäistä käsin sekä pituus- että poikittaissuunnassa.
Huomautus
tesa®-tuotteille ilmoitettu vähimmäissäilyvyysaika edellyttää, että annettuja varastointiohjeita noudatetaan.
Uusi ulkomitta: tesa 74662 -kangasteippi on 2 mm leveämpi (50 × 50)!
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Teippi |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | harmaa |
| Varastointilämpötila | 15–35 °C |
| Vetolujuus | 3 N/mm |
| Teipin isku | Yksipuolinen |
| Väri | harmaa |
| Leveys | 50 mm |
| Pituus | 50 m |
| Valmistajan merkintä | kangasteippi 74662 |
| Huomautus | taipuisa; käsin revittävä; vettä hylkivä; taipuisa; käsin revittävä; vettä hylkivä; taipuisa; käsin revittävä; vettä hylkivä |
| Lämpötilankestävä enintään | 60 °C |
| Paksuus | 0.215 mm |
| Liimalujuus teräksellä | 0.44 N/mm |
| Liimamassa | Synteettinen kumi |
| Varastoinnin ilmankosteus | 50–70 % |
| Elastisuus | 19 % |
| Pidikkeen materiaali | Polyeteenikalvo |
| Käyttö | Niputus; Tiivistys; Kiinnitys; Pakkaus; Kiinnittäminen; Liimaus; Niputus; Tiivistys; Kiinnitys; Pakkaus; Kiinnittäminen; Liimaus; Niputus; Tiivistys; Kiinnitys; Pakkaus; Kiinnittäminen; Liimaus |
| Liner saatavilla | ei |
| Teippien määrä | 1 |
| Kudostiheys | 27 mesh |
| Vähimmäissäilyvyysaika | 12 kuukautta |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08360248X50 |
|---|---|
| EAN | 4063565117909 |