GARANT GreenPlus -puhdistusaine Flex Cleaner 20
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Tämä joustava rasvanpoistoaine öljyjen, emulsioiden ja rasvojen nopeaan puhdistukseen. Voidaan sekoittaa veteen suhteeseen 1:10 asti.
NSF-sertifioitu. Soveltuu käytettäväksi elintarviketeollisuudessa.
Malli
20 litran kanisteri. Tilaa tarvittaessa myös sopiva tyhjennyshana (nro 088010 koko 20–30).
Flex Cleaner soveltuu lisäksi vähävaahtoavaan käyttöön painepesureissa ja lattianpesukoneissa joustavaan käyttöön, kun vaahtoa ei haluta. Puhdistuksen aikana erityisesti alumiini- ja messinkipinnat suojataan tummumiselta jopa 75 °C:een saakka. Puhdistusaineella saavutetaan tilapäinen korroosiosuoja. Käsikäytössä puhdistusaine suihkutetaan pinnalle ja pyyhitään lyhyen vaikutusajan jälkeen liinalla. Elintarviketeollisuudessa käytettäessä pinta on huuhdeltava puhdistuksen jälkeen riittävällä määrällä vettä.
- Ei merkintävelvollisuutta.
- Voidaan käyttää käsin ja koneellisesti.
- NSF-sertifioitu elintarvikealueelle.
- Soveltuu suihkepullojen ja painesumuttimien täyttöön.
Rakenne
Tämä joustava rasvanpoistoaine öljyjen, emulsioiden ja rasvojen nopeaan puhdistukseen. Voidaan sekoittaa veteen suhteeseen 1:10 asti.
NSF-sertifioitu. Soveltuu käyttöön elintarviketeollisuudessa.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Yleispuhdistusaine |
|---|---|
| Toteutus | Kanisteri |
| Sisältö | 20 l |
| pH-arvo | 9 |
| Kestävyys | GARANT GreenPlus |
| Varastointilämpötila | 2 - 35 °C |
| Sarja | GreenPlus |
| Väri | läpinäkyvä |
| Muoto | nestemäinen |
| Kiehumispiste | 100 °C |
| Tiheys | 1,01 g/cm3 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08800120 |
|---|---|
| EAN | 4062406400873 |