GARANT GreenPlus -puhdistusaine Flex Cleaner
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tämä joustava rasvanpoistoaine nopeaan öljyjen, emulsioiden ja rasvojen puhdistukseen. Voidaan sekoittaa veteen suhteeseen 1:10 saakka.
NSF-sertifioitu. Soveltuu käytettäväksi elintarviketeollisuudessa.
Rakenne
500 ml:n suihkepullo 100 % kierrätetystä PET-muovista. Voidaan täyttää uudelleen useita kertoja.
Flex Cleaner soveltuu lisäksi vähävaahtoavaan käyttöön painepesureissa ja lattianpesukoneissa joustavaan käyttöön, kun vaahto ei ole toivottavaa. Puhdistuksen aikana erityisesti alumiini- ja messinkipinnat suojataan hapettumiselta jopa 75 °C:een saakka. Puhdistusaineella saavutetaan tilapäinen korroosiosuoja. Käsikäytössä puhdistusaine suihkutetaan ja pyyhitään pois lyhyen vaikutusajan jälkeen liinalla. Elintarviketeollisuudessa käytettäessä pinta on puhdistuksen jälkeen huuhdeltava riittävällä vesimäärällä.
- Ei merkintävelvollisuutta.
- Voidaan käyttää käsin ja koneellisesti.
- NSF-sertifioitu elintarvikekäyttöön.
Rakenne
Tämä joustava rasvanpoistoaine öljyjen, emulsioiden ja rasvojen nopeaan puhdistukseen. Voidaan sekoittaa veteen suhteeseen 1:10 asti.
NSF-sertifioitu. Soveltuu käyttöön elintarviketeollisuudessa.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Yleispuhdistusaine |
|---|---|
| Toteutus | suihkepullo |
| Sisältö | 0.5 l |
| pH-arvo | 9 |
| Kestävyys | GARANT GreenPlus |
| Varastointilämpötila | 2 - 35 °C |
| Sarja | GreenPlus |
| Väri | läpinäkyvä |
| Muoto | nestemäinen |
| Kiehumispiste | 100 °C |
| Tiheys | 1,01 g/cm3 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 088001 |
|---|---|
| EAN | 4062406400866 |