GARANT GreenPlus -saumausmassa 6GP60
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Liittämistekniikassa liitetään yhteen kaksi tai useampia osia. Liimaa käytettäessä hyödynnetään koko liitospintaa lujan liitoksen aikaansaamiseksi. Mahdollistaa suuren voimansiirron ja dynaamiset kuormitukset (korkea leikkauslujuus).
Tyyppi 6GP60. Kuluneiden alueiden korjaukseen ja oikeiden sovitteiden palauttamiseen. Sopii suurelle raolle. Kovettunutta tuotetta voidaan koneistaa poraamalla, jyrsimällä tai hiomalla.
Huomautus
Puhdista ensin työstettävä materiaali merkinnättömällä puhdistusaineella nro 088004.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Tiivistystuote |
|---|---|
| Sopii materiaalille | metalli |
| Muoto | pastamainen |
| Leimahduspiste | 100 °C |
| Varastointilämpötila | 5–23 °C |
| Lämpötila-alue | -55–180 °C |
| Pienin irrotusmomentti | 18 Nm |
| Ominaisuus | fluoresoiva UV-valossa; mekaanisesti kestävä |
| Sopiva käyttökohde | Saumaliitos; Korjaus |
| Säilyvyysaika valmistuspäivästä | 24 kuukautta |
| Kemiallinen perusta | metakrylaatit |
| Täyttötilavuus | 250 ml |
| Täyskarkaistu jälkeen | 3 - 6 h |
| Käsin kireälle jälkeen | 5–15 min |
| Dynaaminen viskositeetti | 200000 - 600000 mPas |
| Lujuusluokka | erittäin luja |
| Tiheys | 1.13 g/cm3 |
| Suurin rako | 0.3 mm |
| Väri | hopea |
| Kestävyys | GARANT GreenPlus |
| Kierrekoolle M enintään | M20 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 088071 |
|---|---|
| EAN | 4062406423629 |