GARANT GreenPlus -tiivistysmassa 6GP38
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Liitostekniikassa kaksi tai useampia osia yhdistetään toisiinsa. Liimaa käytettäessä koko liitospinta hyödynnetään vahvan liitoksen aikaansaamiseksi. Mahdollistaa suuren voimansiirron ja dynaamiset kuormitukset (korkea leikkauslujuus).
Tyyppi 6GP38. Nopeasti kovettuva yleistuote, jolla on erittäin suuri lujuus staattisessa leikkauskuormituksessa ja dynaamisessa kuormituksessa. Hammaspyörien, hihnapyörien sekä roottori–akseliliitosten kiinnitykseen sähkömoottoreissa.
Huomautus
Puhdista ensin työstettävä materiaali merkinnättömällä puhdistusaineella nro 088004.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Tiivistetuote |
|---|---|
| Sopii materiaalille | metalli |
| Muoto | nestemäinen |
| Leimahduspiste | 100 °C |
| Varastointilämpötila | 5–23 °C |
| Lämpötila-alue | -55–180 °C |
| Pienin irrotusmomentti | 40 Nm |
| Ominaisuus | nopeasti kovettuva; fluoresoiva UV-valossa; nopeasti kovettuva; fluoresoiva UV-valossa |
| Sopiva käyttökohde | Laippatiivistys; kierretiivistys; laippatiivistys; kierretiivistys |
| Säilyvyysaika valmistuspäivästä | 24 kuukautta |
| Kemiallinen perusta | Metakrylaatit |
| Täyttötilavuus | 250 ml |
| Täyskarkaistu jälkeen | 1–3 h |
| Käsin kireälle jälkeen | 5–15 min |
| Dynaaminen viskositeetti | 3000–6000 mPas |
| Lujuusluokka | erittäin luja |
| Tiheys | 1.09 g/cm3 |
| Suurin rako | 0,25 mm |
| Väri | vihreä |
| Kestävyys | GARANT GreenPlus |
| Kierrekoolle M enintään | M36 |
| Sarja | GreenPlus |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 088069 |
|---|---|
| EAN | 4062406423582 |