GARANT GreenPlus ruuvilukite 2GP90
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kierrelukitteen käyttö estää ruuviliitosten tahattoman löystymisen. Anaerobiset yksikomponenttiset kierrelukitteet soveltuvat kaikille kierretyypeille ja -muodoille. Ruuviliitokset tiivistyvät. Juuttuminen estyy tehokkaasti.
Tyyppi 2GP90, keskiluja. Luotettava tiivistys valukappalekoteloille ja hitsisaumoille. Myös pienten ruuvien ja sylinterimäisten osien jälkikäteen tehtävään varmistukseen ja kiinnitykseen.
Käyttötiedot
Matalaluja – voidaan irrottaa helposti normaaleilla työkaluilla.
Keskiluja – voidaan yhä irrottaa normaaleilla työkaluilla.
Korkealuja – voidaan irrottaa vain erikoistyökaluilla tai kuumentamalla (>150°C).
Huomautus
Puhdista ensin työstettävä materiaali merkinnättömällä puhdistusaineella nro 088004.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | kierrelukite |
|---|---|
| Sopii materiaalille | metalli |
| Muoto | nestemäinen |
| Leimahduspiste | 100 °C |
| Varastointilämpötila | 5–23 °C |
| Lämpötila-alue | -55–180 °C |
| Pienin irrotusmomentti | 10–15 Nm |
| Kierrekoolle M enintään | M6 |
| Ominaisuus | fluoresoi UV-valossa; tiivistävä |
| Sopiva käyttökohde | Kierteen tiivistys; Kierrelukite; Yleiskäyttöinen; esiasennetuille ruuviliitoksille |
| Säilyvyysaika valmistuspäivästä | 24 kuukautta |
| Kemiallinen perusta | metakrylaatit |
| Täyttötilavuus | 250 ml |
| Täyskarkaistu jälkeen | 5–8 h |
| Käsin kireälle jälkeen | 40–60 min |
| Dynaaminen viskositeetti | 10–20 mPas |
| Lujuusluokka | keskiluja |
| Tiheys | 1,08 g/cm3 |
| Väri | vihreä |
| Kestävyys | GARANT GreenPlus |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 088063 |
|---|---|
| EAN | 4062406423469 |