GARANT GreenPlus -ruuvilukite 2GP70
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kierrelukitteen käyttö estää ruuviliitosten tahattoman löystymisen. Anaerobiset yksikomponenttiset kierrelukitteet soveltuvat kaikille kierretyypeille ja -muodoille. Ruuviliitokset tiivistyvät. Juuttuminen estyy tehokkaasti.
Tyyppi 2GP70 erittäin luja. Kierretankojen, kuula- ja rullalaakereiden kiinnitykseen, joita ei normaalisti ole tarkoitus irrottaa myöhemmin. Suurille kuormituksille tarkoitetuille ruuviliitoksille.
Käyttötiedot
Matalaluja – voidaan irrottaa helposti tavallisilla työkaluilla.
Keskiluja – voidaan edelleen irrottaa tavallisilla työkaluilla.
Erittäin luja – voidaan irrottaa vain erikoistyökaluilla tai kuumentamalla (>150b0C).
Huomautus
Puhdista ensin työstettävä materiaali nimikkeettömällä puhdistusaineella nro 088004.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierreliima |
|---|---|
| Sopii materiaalille | metalli; metalli |
| Muoto | nestemäinen |
| Leimahduspiste | 100 °C |
| Varastointilämpötila | 5 - 23 °C |
| Lämpötila-alue | -55 - 180 °C |
| Pienin irrotusmomentti | 35 - 45 Nm |
| Kierrekoolle M enintään | M20 |
| Ominaisuus | fluoresoiva UV-valossa; tiivistävä; öljynkestävä; fluoresoiva UV-valossa; tiivistävä; öljynkestävä |
| Sopiva käyttökohde | Yleiskäyttöinen; Kierteen tiivistys; Kierreliima; Yleiskäyttöinen; Kierteen tiivistys; Kierreliima |
| Säilyvyysaika valmistuspäivästä | 24 kuukautta |
| Kemiallinen perusta | Metakrylaatit |
| Täyttötilavuus | 250 ml |
| Täyskarkaistu jälkeen | 3 - 6 h |
| Käsin kireälle jälkeen | 5 - 15 min |
| Dynaaminen viskositeetti | 300 - 900 mPas |
| Purkaminen | vaikea |
| Lujuusluokka | suurlujuinen |
| Tiheys | 1.09 g/cm3 |
| Väri | vihreä |
| Kestävyys | GARANT GreenPlus |
| Sarja | GreenPlus |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 088062 |
|---|---|
| EAN | 4062406423445 |