GARANT GreenPlus kierrelukite 2GP43
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kierrelukitteen käyttö estää ruuviliitosten tahattoman löystymisen. Anaerobiset yksikomponenttiset kierrelukitteet soveltuvat kaikille kierretyypeille ja -muodoille. Ruuviliitokset tiivistyvät. Jumittuminen estyy tehokkaasti.
Tyyppi 2GP43 keskiluja. Tiivistää ja lukitsee monenlaisia ruuviliitoksia. Korkea tärinänkestävyys. Nopea kovettuminen monilla rautametalleilla. Parannettu öljy-yhteensopivuus.
Käyttödata
Matalaluja – voidaan irrottaa helposti tavallisilla työkaluilla.
Keskiluja – voidaan edelleen irrottaa tavallisilla työkaluilla.
Korkealuja – voidaan irrottaa vain erikoistyökaluilla tai lämmittämällä (>150°C).
Huomautus
Puhdista ensin työstettävä materiaali merkinnättömällä puhdistusaineella nro 088004.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierrelukite |
|---|---|
| Sopii materiaalille | metalli; metalli |
| Muoto | nestemäinen |
| Leimahduspiste | 100 °C |
| Varastointilämpötila | 5 - 23 °C |
| Lämpötila-alue | -55 - 180 °C |
| Pienin irrotusmomentti | 15 - 25 Nm |
| Kierrekoolle M enintään | M36 |
| Ominaisuus | tiivistävä; fluoresoiva UV-valossa; tärinänkestävä; tiivistävä; fluoresoiva UV-valossa; tärinänkestävä |
| Sopiva käyttökohde | Kierrelukite; öljyiset pinnat; yleiskäyttöinen; kierrelukite; öljyiset pinnat; yleiskäyttöinen |
| Säilyvyysaika valmistuspäivästä | 24 kuukautta |
| Kemiallinen perusta | Metakrylaatit |
| Täyttötilavuus | 250 ml |
| Täyskarkaistu jälkeen | 3 - 6 h |
| Käsin kireälle jälkeen | 5 - 15 min |
| Dynaaminen viskositeetti | 1500 - 4000 mPas |
| Purkaminen | tavallisilla työkaluilla |
| Lujuusluokka | keskiluja |
| Tiheys | 1.08 g/cm3 |
| Väri | sininen |
| Kestävyys | GARANT GreenPlus |
| Sarja | GreenPlus |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 088061 |
|---|---|
| EAN | 4062406423421 |