GARANT GreenPlus ruuvilukite 2GP22
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kierrelukitteen käyttö estää ruuviliitosten tahattoman löystymisen. Anaerobiset yksikomponenttiset kierrelukitteet soveltuvat kaikille kierrelajeille ja -muodoille. Ruuviliitokset tiivistyvät. Juuttuminen estyy tehokkaasti.
Tyyppi 2GP22 matalalujuinen. Keskikorkea viskositeetti. Ihanteellinen ruuviliitoksille, joiden on oltava helposti purettavissa. Hienokierteisten ruuvien varmistukseen.
Käyttötiedot
Matalalujuinen – voidaan irrottaa helposti tavallisilla työkaluilla.
Keskilujuinen – voidaan edelleen irrottaa tavallisilla työkaluilla.
Korkealujuinen – voidaan irrottaa vain erikoistyökaluilla tai kuumentamalla (>150°C).
Huomautus
Puhdista ensin työstettävä materiaali merkinnättömällä puhdistusaineella nro 088004.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | kierrelukite |
|---|---|
| Sopii materiaalille | metalli; metalli; metalli |
| Muoto | nestemäinen |
| Leimahduspiste | 100 °C |
| Varastointilämpötila | 5 - 23 °C |
| Lämpötila-alue | -55 - 180 °C |
| Pienin irrotusmomentti | 5.5 - 11.5 Nm |
| Kierrekoolle M enintään | M36 |
| Ominaisuus | fluoresoiva UV-valossa; tiivistävä; fluoresoiva UV-valossa; tiivistävä; fluoresoiva UV-valossa; tiivistävä |
| Sopiva käyttökohde | kierrelukite; kierretiivistys; yleiskäyttöinen; kierrelukite; kierretiivistys; yleiskäyttöinen; kierrelukite; kierretiivistys; yleiskäyttöinen |
| Säilyvyysaika valmistuspäivästä | 24 kuukautta |
| Kemiallinen perusta | metakrylaatit |
| Täyttötilavuus | 50 ml |
| Täyskarkaistu jälkeen | 3 - 6 h |
| Käsin kireälle jälkeen | 5 - 10 min |
| Dynaaminen viskositeetti | 800 - 1500 mPas |
| Lujuusluokka | matalalujuuksinen |
| Tiheys | 1.08 g/cm3 |
| Väri | violetti |
| Kestävyys | GARANT GreenPlus |
| Kierretyypille | Hienokierre |
| Sarja | GreenPlus |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 088060 |
|---|---|
| EAN | 4062406422790 |