Phillips-ruuvitaltta, 2K-Haptoprene-kahvalla 3
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Ergonomisesti muotoiltu voimakahva, jossa on pitävä Haptoprene-pinta ja iskunkestävästä muovista valmistettu ydin. Erityisen pintarakenteen ansiosta voidaan siirtää suuria vääntömomentteja myös märillä tai öljyisillä käsillä.
Terä kromivanadiiniterästä. Nikkelöity ja kromattu pinta, kärki musta.
Malli
Kuusiokannalla avaimelle.
Rakenne
Ergonomisesti muotoiltu voimakahva, jossa pitävä Haptoprene-pinta ja iskunkestävästä muovista valmistettu ydin. Erityisen pintarakenteen ansiosta voidaan siirtää suuria vääntömomentteja myös märin tai öljyisin käsin.
Terä kromivanadiiniterästä. Nikkelöity ja kromattu pinta, kärki musta.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ruuvinväännin |
|---|---|
| Materiaali | kromivanadiiniterästä |
| Vetoprofiili | Kuusiokoloavain |
| Pinta | nikkelöity, kromattu |
| Kahvan materiaali | 2K-Haptoprene |
| Iskuholkki | ei |
| Varren malli | pyöreä |
| Lyhyt ruuvimeisseli | ei |
| Pienempi terän halkaisija edessä | ei |
| Vetoprofiili | Kuusiokoloavain |
| Kokonaispituus | 270 mm |
| Käyttökuusikulma | kyllä |
| Talttakärki | musta |
| Kuusiokanta jakoavaimille | 13 mm |
| Ristipääuran koko | 3 |
| Ruuvin ⌀:lle | 5,3 − 7,2 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6677023 |
|---|---|
| EAN | 4067263013594 |