Hylsyavainsarja QuickRelease, 1/4 tuuman neliö 22 osaa
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kiinnitys-/liitososat standardin DIN 3122/3123 mukaisesti, hylsyt standardin DIN 3124 mukaisesti. Sisä-/ulkopuoliset nelikulmat standardin DIN 3120 mukaisesti.
QuickRelease − räikkäkahva, jatko, nivel ja hylsy muodostavat kauttaaltaan kiinteästi toisiinsa liitetyn kokonaisuuden. Painikkeen painalluksella irrotat osat nopeasti ja helposti toisistaan.
Materiaali
Kromi-seosteräs, kromattu.
Käyttötiedot
Ulkopuolisille kuusiokantaruuveille/-muttereille kierteellä M2–M8 ja kuusiokoloruuveille kierteellä M4–M8.
Toimitussisältö (taulukkokäyttö)
kuusiokantahylsyt: 13 kpl nro 631000 koot 3,5; 4; 4,5; 5; 5,5; 6; 7; 8; 9; 10; 11; 12; 13
kuusiokolohylsyt: 4 kpl nro 631700 koot 3; 4; 5; 6
T-kahva QR: 1 kpl nro 633050 koko 116
varrellinen kahva QR: 1 kpl nro 632950 koko 150
jatko QR: 1 kpl nro 632545 koko 150
nivel QR: 1 kpl nro 633550 koko 1/4
räikkäväännin QR: 1 kpl nro 632355 koko 1/4
Säilytys: ABS-muovilaatikossa
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | hylsyavain |
|---|---|
| Pituus | 227 mm |
| Leveys | 131 mm |
| Korkeus | 57 mm |
| Pikairrotuksella | kyllä |
| Neliökiinnitys | 1/4 tuumaa; 1/4 tuumaa; 1/4 tuumaa |
| Vetoprofiili | Kuusiokoloavain; kuusiokolohylsyavaimet; kuusiokoloavain; kuusiokolohylsyavaimet; kuusiokoloavain; kuusiokolohylsyavaimet |
| Kuusiokoloavaimen avainvälikokoalue | 3–6 mm |
| Neliökiinnitys | 1/4 tuumaa; 1/4 tuumaa; 1/4 tuumaa |
| Avaimen koot | metrinen |
| Avaimen välin alue, kuusiokantahylsyavain | 3,5–13 mm |
| Osien lukumäärä | 22 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G630291 |
|---|---|
| EAN | 4018754261550 |