Hylsyavainsarja 1/4 tuuman nelikanta, 41 osaa SD Sd
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kiinnitys- / liitososat standardien DIN 3122/3123 mukaan, hylsyt standardin DIN 3124 mukaan. Sisä-/ulkoneliöt standardin DIN 3120 mukaan.
Järjestelmälaatikko lähes tuhoutumattomasta ABS-muovista, integroiduilla saranoilla ja uudella, käytännöllisellä pikalukituksella. Kaikki työkalut säilytetään ja suojataan erityisesti muotoillussa PUR-vaahtomuovisisustassa, jossa ne ovat aina valmiina käyttöön.
Surface Drive -profiili vaikuttaa suoraan mutterin tai ruuvin pintoihin, jolloin herkät reunat säästyvät. Myös välimitat (esim. ruuvikoot tuumina) ja kuluneet ruuvit voidaan kiristää tai irrottaa Surface Drivella. Wobble-Fix-jatkovarret mahdollistavat kääntökulman ja voidaan lukita napsautuskiinnityksellä.
Kaikki työkalut säilytetään turvallisesti erityisesti muotoillussa polyuretaanivaahtomuovisisäkkeessä, jossa ne ovat aina käyttövalmiina.
Materiaali
Kromivanadiiniteräs, kromattu.
Käyttötiedot
Ulkoisille kuusiokantaruuville / -muttereille kierteellä M2–M8 ja kuusiokoloruuville kierteellä M4–M10.
Pozidriv- ja Phillips-ruuveille kierteellä M2–M6, talttapääruuveille kierteellä M2–M4
sekä sisäisille Torx®-ruuveille kierteellä M2,5–M8.
Toimitussisältö (taulukkokäyttö)
6-kantahylsyt, Surface Drive: 13 kpl nro 631225 koko 4; 4,5; 5; 5,5; 6; 7; 8; 9; 10; 11; 12; 13; 14
Bitsit C 6,3, sisäkuusiolle: 4 kpl vastaavat nro 675240 koot 3; 4; 5; 6
Bitsit C 6,3, Phillipsille: 3 kpl vastaavat nro 675310 koot 1/25; 2/25; 3/25
Bitsit C 6,3, Pozidriville: 3 kpl vastaavat nro 675320 koot 1/25; 2/25; 3/25
Bitsit C 6,3, talttapäälle: 3 kpl vastaavat nro 675250 koot 3,5×0,6; 5,5×0,8; 8×1,2
Bitsit C 6,3, sisäiselle TORX®: 6 kpl vastaavat nro 675340 koot TX10; TX15; TX20; TX25; TX30; TX40
T-kahva: 1 kpl nro 633029 koko 116
Ruuvitalttakahva: 1 kpl 632829 koko 146
nivel: 1 kpl nro 633529 koko 1/4
räikkäväännin: 1 kpl nro 632025 koko 1/4 ulosheittäjällä
Kytkentävarsi E 6,3: 1 kpl vastaava nro 675020 koko 6,3K 1/4" bitsille C 6,3
neliötappi: 1 kpl bitsivarsi E 6,3 – neliö 1/4"
bitinpidin: 1 kpl vastaava nro 676800, 1/4" neliökiinnitys – bitsikiinnike 1/4"
Säilytys: ABS-muovilaatikko
Jatkovarret "Wobbel-Fix": 2 kpl 632519 koot 50; 100
Tekniset tiedot
| Kuusiokolohylsyavaimen profiili | Surfacedrive |
|---|---|
| Neliö wobble-fixillä | värähtelykulmalla |
| Laatikon täyttöaste g | 5×10 |
| Tuotetyyppi | hylsyavain |
| Pakkaus | ABS-muovilaatikko pikakiinnityslukituksella |
| Pituus | 257 mm |
| Leveys | 147 mm |
| Korkeus | 45 mm |
| Neliökiinnitys | 1/4 tuumaa; 1/4 tuumaa; 1/4 tuumaa |
| Vetoprofiili | Kuusiokantahylsyavaimet Surfacedrive; Phillips-ruuvimeisseli; Pozidriv-ruuvimeisseli; Pozidriv-ruuvimeisseli; TORX®-ruuvimeisselit; Kuusiokantahylsyavaimet Surfacedrive; Phillips-ruuvimeisseli; Pozidriv-ruuvimeisseli; Pozidriv-ruuvimeisseli; TORX®-ruuvimeisselit; Kuusiokantahylsyavaimet Surfacedrive; Phillips-ruuvimeisseli; Pozidriv-ruuvimeisseli; Pozidriv-ruuvimeisseli; TORX®-ruuvimeisselit |
| Kuusiokoloavaimen avainvälikokoalue | 3-6 mm |
| Neliökiinnitys | 1/4 tuumaa; 1/4 tuumaa; 1/4 tuumaa |
| Avainvälin alue, surfacedrive | 4-14 mm |
| Osien lukumäärä | 41 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G630325SD |
|---|---|
| EAN | 4062406060282 |