Kuusiokolokärkihylsy 1/4 tuumaa Surface Drive 10 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Taottu korkealaatuisesta teräksestä, sisäpuolelta upotettu nopeaa tarttumista varten ruuvinpäihin.
Surface Drive -hylsyrakenne mahdollistaa tiukemman istuvuuden ja paremman voimansiirron. Paine kohdistuu suoraan mutterin tai ruuvin pintoihin, jolloin herkät reunat säästyvät. Myös välimitat, esim. tuumamitat (A/F, BSF, BSW), sekä kuluneet ruuvit voidaan kiristää tai avata Surface Drive -toiminnolla. Reiälliset hylsyt.
Sisänelikanta reiällä DIN 3120-D 6,3:n mukaisesti.
Materiaali
Kromivanadiiniteräs, kromattu.
Tekniset tiedot
| Vetoprofiili | 6-kulmahylsyt Surfacedrive |
|---|---|
| Neliökiinnitys | 1/4 tuumaa |
| Tuotetyyppi | Hylsy |
| Materiaali | kromivanadiiniterästä |
| Normi | DIN 3124 |
| Pinta | kromattu |
| AS-Drive-profiililla | ei |
| Kuusiokolohylsyavaimen profiili | Surfacedrive |
| Pituus | 24.8 mm |
| ⌀ ulostulopuolella | 14,5 mm |
| Avaimenväli | 10 mm |
| Sopii tuumamittoihin (amerikkalaiset mitat) | 3/8 tuumaa; 3/8 tuumaa; 3/8 tuumaa |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G63122510 |
|---|---|
| EAN | 4045197497093 |