Kulmataivutuslaite täydellinen vakiotarvikkeilla 100 mm 100 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Laite murtolujaa pallografiittivalurautaa, eksentrisellä pikakiristyksellä lattateräksen sekä pyörö- ja neliöteräksen kylmä- ja kuumataivutukseen suurella tarkkuudella – jatkuvaan ammattikäyttöön. Soveltuu erityisen hyvin tiukkoihin taivutuksiin ja kaariin.
Käyttötiedot
Tarkkaan kylmä- ja kuumataivutukseen (taivutuskulma 0–120°) latta-, pyörö- ja neliömateriaalille. Taivuttaa terävillä kulmilla ja pyöreänä eri säteillä. Pituusvaste ja kulmavaste sarjatuotantoa varten.
Suurin taivutuskapasiteetti:
- (pienennetty) taivutuslevyllä nro 823652 / 823653 yläosassa, aukollisella alueella:
– kuumat lattaraudat jopa 50×6 mm tai 20×15 mm;
– kylmät lattaraudat jopa 50×4 mm tai 20×10 mm;
– kylmät pyörö- ja neliötangot jopa 16 mm. - (normaali) taivutuslevyillä nro 823652 / 823653 alaosassa, ei-aukollisella alueella:
– kuumat lattaraudat jopa 100×12 mm tai 60×20 mm;
– kylmät lattaraudat jopa 100×6 mm tai 50×12 mm;
– kuumat pyörö- ja neliötangot jopa 30 mm;
– kylmät pyörö- ja neliötangot jopa 18 mm. - (maksimi) taivutuslevyllä nro 823654 / 823655 (erikoistarvike):
– L-teräs (suora) kuumana jopa 100×12 mm;
– L-teräs (suora) kylmänä jopa 60×8 mm;
– kuparilattatanko jopa 100×12 mm;
– ruostumaton teräs jopa 50×8 mm.
Toimitussisältö
Kulmataivutuslaite sis.:
1 puristuspalikka eksenterilukituksella
1 taivutuslevy, terävät kulmat (materiaalille jopa 2 mm) nro 823652,
1 normaali taivutuslevy (r = 4 mm) nro 823653, 1 painelevy,
1 pituusvaste 440 mm,
1 kulmavaste.
Huomautus
Lisää taivutuslevyjä numeroilla 823651–823657.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Taivutuslaite |
|---|---|
| Taivutuskorkeuksille enintään | 100 mm |
| Paino lisävarusteineen | 24 kg |
| Syvyys | 175 mm |
| Leveys | 210 mm |
| Korkeus | 260 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G823650100 |
|---|---|
| EAN | 2050001931306 |