Tarkkuuslukitusrengaspihdit, sarja sisä- ja ulkorenkaille 8 8
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
DIN 5256 C ja D – sisäpuolisille lukkorenkaille.
DIN 5254 A ja B – ulkopuolisille lukkorenkaille.
Rakenne
Kahvat ja nivel taottuja. Erittäin tarkasti työstetyt erikoisteräksiset kärjet, jotka on puristettu pysyvästi pihdin runkoon. Mustat pihdit, kiillotettu pää, muovipinnoitetut kahvat.
Ulkopuolisille renkaille tarkoitetuissa pihdeissä nivelessä on integroitu palautusjousi.
Etu
Asennetut kärjet kestävät jatkuvasti suurta kuormitusta ja niiden käyttöikä on jopa kymmenkertainen verrattuna ruuvattuihin kärkiin.
Toimitussisältö
Kussakin 1 lukkorengaspihdit nro 719790 koko J1; J2; J11; J21.
Kussakin 1 lukkorengaspihdit nro 719890 koko A1; A2; A11; A21.
Huomautus
Sarja laukulla, ks. nro 700155 koko 8
Standardi
DIN 5256 C ja D – sisäpuolisille lukkorenkaille.
DIN 5254 A ja B – ulkopuolisille lukkorenkaille.
Rakenne
Kahvat ja nivel taottu. Erittäin tarkasti valmistetut erikoisteräksiset kärjet, jotka on puristettu kiinteästi pihdin runkoon. Mustat pihdit, kiillotettu pää, muovipinnoitetut kahvat.
Ulkorenkaille tarkoitetuissa pihdeissä on integroitu palautusjousi.
Etu
Asennetut kärjet kestävät jatkuvasti suurta kuormitusta ja niiden käyttöikä on jopa kymmenkertainen ruuvattuihin kärkiin verrattuna.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Lukkorengaspihdit |
|---|---|
| Normi | DIN 5256 C ja D; DIN 5254 A ja B |
| Pihdien lukumäärä | 8 |
| Sokkarengaspihdit, käyttö | kulmikas sisärengas; kulmikas ulkorengas; suora sisärengas; suora ulkorengas |
| Säilytys | Muovilaukku |
| Ulomman renkaan ⌀:lle | 10–25; 19–60 mm |
| Kokonaispituus, enintään ulkoisille renkaille tarkoitetut lukkorengaspihdit | 130; 140; 175; 185 mm |
| Kärjen ⌀ sisäisten lukkorengaspihdeissä | 1,25; 1,8 mm |
| Kokonaispituus, maks. sisäisten lukkorenkaiden lukkorengaspihdit | 130; 140; 170; 180 mm |
| Kärkien ⌀ ulkoisille lukkorengaspihdeille | 1,25; 1,8 mm |
| Sisärenkaalle-⌀ | 12–25; 19–60 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G7001568 |
|---|