Tarkkuuslukkorengaspihdit
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
DIN 5254 A ja B − ulkoisille lukkorenkaille.
Malli
Kahva- ja nivelaosa taottu. Kärjet erikoisterästä, erittäin tarkasti työstetyt ja puristettu pihdin runkoon.
Pihdit harmaafosfatoidut. Muovipäällysteiset kahvat. Nivel, jossa integroitu avausjousi.
Etu
Asennetut kärjet kestävät jatkuvasti suurta kuormitusta ja niiden käyttöikä on jopa kymmenen kertaa pidempi kuin ruuvatuilla kärjillä.
Käyttötiedot
Lukkorenkaiden asennukseen ja irrotukseen.
Malli
Muoto A − suorat leuat.
Standardi
DIN 5254 A ja B – ulkopuolisille lukkorenkaille.
Rakenne
Kahva- ja nivelaosa taottu. Kärjet erikoisterästä, erittäin tarkasti työstetyt ja puristettu pihdirunkoon.
Pihti harmaafosfatoitu. Muovipäällysteiset kahvat. Nivel, jossa integroitu avausjousi.
Etu
Asennetut kärjet kestävät jatkuvasti suuren kuormituksen ja niiden käyttöikä on jopa kymmenkertainen verrattuna ruuvattuihin kärkiin.
Käyttötiedot
Lukkorenkaiden asennukseen ja irrotukseen.
Tekniset tiedot
| Pinta | kemiallisesti harmaamustattu |
|---|---|
| Kahva | muovipäällysteinen |
| Nivel integroidulla palautusjousella | kyllä |
| Vaihdettava kärki | ei |
| Materiaali | erikoisterästä |
| Tuotetyyppi | Lukkorengaspihdit |
| Normi | DIN 5254 A |
| Kahva lukitusmekanismilla | ei |
| Rajoitinvasteella | ei |
| Kärjen ⌀ | 0.9 mm |
| Sokkarengaspihdit, käyttö | Suora ulkorengas |
| Leuan muoto | suora |
| Kokonaispituus | 140 mm |
| Normi | DIN 5254 A |
| Ulkoisen lukkorenkaan ⌀:lle | 3 - 10 mm |
| Muoto | A |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 719890 |
|---|---|
| EAN | 4003773048718 |