Tarkkuuslukkorengaspihdit, sarja sisä- ja ulkorenkaille 8
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
DIN 5256 C ja D − sisäpuolisille lukkorenkaille.
DIN 5254 A ja B − ulkopuolisille lukkorenkaille.
Rakenne
Kahvat ja nivel taottu. Erittäin tarkasti työstetyt erikoisteräskärjet, jotka on puristettu kiinteästi pihdin runkoon. Mustat pihdit, kiillotettu pää, muovipäällysteiset kahvat.
Ulkopuolisille renkaille tarkoitettujen pihtien nivelessä on integroitu palautusjousi.
Etu
Asennetut kärjet kestävät jatkuvaa suurta kuormitusta ja niiden käyttöikä on jopa kymmenkertainen ruuvattuihin kärkiin verrattuna.
Toimitussisältö
Kukin 1 lukkorengaspihti nro 719790, koko J1; J2; J11; J21.
Kukin 1 lukkorengaspihti nro 719890, koko A1; A2; A11; A21.
Huomautus
Valikoima ilman koteloa, katso nro 700156 koko 8
Standardi
DIN 5256 C ja D – sisäisille urarenkaille.
DIN 5254 A ja B – ulkoisille urarenkaille.
Rakenne
Leuat ja nivelliitos taottu. Erittäin tarkasti työstetyt erikoisteräksestä valmistetut kärjet, jotka on puristuskiinnitetty pihdin runkoon. Musta pihti, kiillotettu pää, muovipinnoitetut kahvat.
Ulkoisille renkaille tarkoitetuissa pihdeissä nivelessä on integroitu paluujousi.
Etu
Asennetut kärjet kestävät jatkuvaa suurta kuormitusta ja niiden käyttöikä on jopa kymmenkertainen ruuvattuihin kärkiin verrattuna.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Lukitusrengaspihdit |
|---|---|
| Normi | DIN 5256 C ja D; DIN 5254 A ja B |
| Pihdien lukumäärä | 8 |
| Sokkarengaspihdit, käyttö | kulma sisärengas; kulma ulkorengas; suora sisärengas; suora ulkorengas |
| Säilytys | Muovilaukku |
| Ulomman renkaan ⌀:lle | 10–25; 19–60 mm |
| Kokonaispituus, enintään ulkoisille renkaille tarkoitetut lukkorengaspihdit | 130; 140; 175; 185 mm |
| Kärjen ⌀ sisäisten lukkorengaspihdeissä | 1,25; 1,8 mm |
| Kokonaispituus, maks. sisäisten lukkorenkaiden lukkorengaspihdit | 130; 140; 170; 180 mm |
| Kärkien ⌀ ulkoisille lukkorengaspihdeille | 1,25; 1,8 mm |
| Sisärenkaalle-⌀ | 12–25; 19–60 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G7001558 |
|---|---|
| EAN | 4003773050131 |