Mekaaninen kalibrointilaite Manutork® 400 Nm 400
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Toteutus
Täydellinen kalibrointijärjestelmä, jonka komponentit on sovitettu huolellisesti yhteen. Erityinen voimansiirtojärjestelmä estää voiman kohdistuspisteen siirtymisen kalibroinnin aikana.
Käyttötiedot
Momenttityökalujen valvonta, kalibrointi, dokumentointi ja hallinta. Jotta momenttityökalut tuottavat tarkkoja ja luotettavia mittaustuloksia pitkien ajanjaksojen aikana, tarkastukset kalibrointien muodossa on tehtävä ja dokumentoitava säännöllisesti.
Toimitussisältö
Mekaaninen käyttölaite momenttiavaimen tasalaatuiseen ja tarkkaan kuormitukseen. Se varmistaa, että DIN EN ISO 6789:n mukainen voima kohdistetaan hitaasti ja jatkuvasti.
- 2 mittausanturia Labor, koot 6–60 Nm ja 40–400 Nm (näytön poikkeama mitatusta arvosta on ±0,5 %) sekä DAkkS-kalibrointitodistus.
- Ohjelma kalibrointitodistusten laatimiseen standardin DIN EN ISO 6789 mukaisesti sekä mittavälinehallintaan.
- USB-sovitinkaapeli mittausanturin liittämiseen tietokoneeseen.
- 4 neliösovitinta erilaisten vääntöneliöiden kiinnittämiseen.
Huomautus
Momenttiruuvinvääntimien tarkastukseen tarvitaan erillinen koestuslisälaite. Tietokonevaatimus: vähintään 1 USB-liitäntä.
Muita mittausantureita saatavilla pyynnöstä.
Toimitussisältö taulukon käyttö
Kalibrointisovitin (sisäneliö × ulkoneliö): 1/4 tuumaa × 3/8 tuumaa;
1/4 tuumaa × 3/4 tuumaa;
3/8 tuumaa × 3/4 tuumaa;
1/2 tuumaa × 3/4 tuumaa
Rakenne
Täydellinen kalibrointijärjestelmä, jossa komponentit on sovitettu keskenään optimaalisesti. Erityinen voimansiirtojärjestelmä estää voimankohdistuspisteen siirtymisen kalibroinnin aikana.
Käyttötiedot
Momenttityökalujen valvonta, kalibrointi, dokumentointi ja hallinta. Jotta momenttityökalut tuottavat tarkkoja ja luotettavia mittaustuloksia pitkien ajanjaksojen aikana, on tarkastukset kalibrointien muodossa suoritettava säännöllisesti ja dokumentoitava.
Toimitussisältö
Mekaaninen käyttölaitteisto momenttiavaimen tasaisen ja tarkan kuormituksen aikaansaamiseksi. Se varmistaa, että DIN EN ISO 6789:n mukainen voima kohdistetaan hitaasti ja jatkuvasti.
- 2 mitta-arvoanturia Labor koko 6–60 Nm ja 40–400 Nm (näytön poikkeama mittausarvosta ±0,5 %) sekä DAkkS-kalibrointitodistuksella.
- Ohjelma kalibrointitodistusten laatimiseen standardin DIN EN ISO 6789 mukaan sekä mittavälineiden hallintaan.
- USB-adapterikaapeli mitta-arvoanturin liittämiseksi PC:hen.
- 4 nelikanta-adapteria erilaisten vääntönelikantojen kiinnittämiseen.
Huomautus
Momenttiruuvinvääntimien tarkastukseen tarvitaan lisätestilisäosa. Tietokonevaatimus: vähintään 1 USB-liitäntä.
Muut mitta-arvoanturit pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | O4 |
|---|---|
| Vetosuunta | Oikea- ja vasenkiristys |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Datalähtö | USB-liitäntä |
| Neliökiinnitys | 3/8 tuuma; 3/4 tuuma; 3/8 tuuma; 3/4 tuuma; 3/8 tuuma; 3/4 tuuma |
| Mittausalue | 40 – 400 Nm; 6 – 60 Nm; 40 – 400 Nm; 6 – 60 Nm; 40 – 400 Nm; 6 – 60 Nm |
| Maksimivääntömomentti | 400 Nm |
| Paino | 34 kg |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Mittausalue | 6–60 Nm; 40–400 Nm; 6–60 Nm; 40–400 Nm; 6–60 Nm; 40–400 Nm |
| Avaimen pituuksille enintään | 815 mm |
| Kokonaispituus | 1070 mm |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Kalibrointi | O4 |
| Datalähtö | USB-liitäntä |
| Vetosuunta | Oikea- ja vasenkiristys |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G654240400 |
|---|---|
| EAN | 4018754294312 |