Momenttiruuvitaltat digitaalinäytöllä, pidike vaihdettaville terille 200
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Pb swiss tools
- Tuotenumero
- G659912200
- Varastotilanne
- 9kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Standardi
Tarkastettu standardin DIN EN ISO 6789 mukaisesti.
Rakenne
Voimakahva, jossa on iholle miellyttävä elastomeeripinnoite, mahdollistaa tarvittavan vääntömomentin vaivattoman siirron myös märin tai öljyisin käsin. Kun asetettu vääntömomentti saavutetaan, ruuvimeisseli laukeaa kuultavasti ja tuntuvasti ja on heti jälleen käyttövalmis. Avausmomentti on suurempi kuin kiristysmomentti (ylikuormitussuoja).
Vääntömomentin säätö ilman työkaluja vetämällä ja kääntämällä suojakupua. Asetettu momenttiarvo näkyy tarkistusikkunassa (digitaalinen näyttö kahvan päässä). Integroitu elektroniikka NFC-liitännällä. Asiakkaan vaihdettavissa oleva paristo (nappiparisto CR 1/3 N; 3 V).
Mittayksiköt: Nm, lbfft.
Käyttötiedot
Ohjattuun kiristykseen määrättyyn vääntömomenttiin.
Huomautus
Taattu vääntömomentin mittaustarkkuus on voimassa vasta kalibroidulta momenttialueelta standardin DIN EN ISO 6789 mukaisesti.
Rakenne
Soveltuu 6 mm:n vaihtoterien kiinnitykseen (nro 659920 – 659928).
Standardi
Tarkastettu DIN EN ISO 6789:n mukaisesti.
Rakenne
Voimakahva iholle miellyttävällä elastomeerivaipalla mahdollistaa vaaditun vääntömomentin vaivattoman siirron myös märillä tai öljyisillä käsillä. Kun asetettu vääntömomentti saavutetaan, ruuvitaltta laukeaa kuuluvasti ja tuntuvasti ja on heti jälleen käyttövalmis. Avausmomentti on suurempi kuin kiristysmomentti (ylikuormitussuoja).
Vääntömomentin säätö ilman työkaluja vetämällä ja kiertämällä suojusta. Asetettu momenttiarvo näkyy ikkunassa (digitaalinen näyttö kahvan päässä). Sisäänrakennettu elektroniikka NFC-liitännällä. Asiakkaan vaihdettavissa oleva paristo (nappiparisto CR 1/3 N; 3 V).
Mittayksiköt: Nm, lbfft.
Käyttötiedot
Määrätyn vääntömomentin hallittuun kiristämiseen.
Huomautus
Taattu vääntömomentin mittaustarkkuus on voimassa vasta kalibroidulta momenttialueelta DIN EN ISO 6789:n mukaisesti.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | momenttiruuvimeisseli |
|---|---|
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Kalibrointi | O1; O1; O1 |
| Resoluutio | 2 cNm |
| Hetkellinen aikaväli | 40 - 200 cNm |
| Maksimivääntömomentti | 200 cNm |
| Paino | 97 g |
| Hetkellinen aikaväli | 40 - 200 cNm |
| Normi | DIN EN ISO 6789 |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±6 % |
| Palaute | laukaiseva; laukaiseva; laukaiseva |
| Vaihdettava näyttö | cNm; lbfin; cNm; lbfin; cNm; lbfin |
| Laukaisuarvon asetus | digitaalinen, säädettävä |
| Laukaisuarvon säädettävyys | säädettävä |
| Liitäntämuoto | vaihdettava terä |
| Mittausmenetelmä | vääntömomentti |
| Vetosuunta | Oikeakätinen kiristys |
| Lokitettavat tiedot | ei |
| Mittaustekniikka | mekaaninen |
| Laukaisusignaali | akustinen; haptinen; akustinen; haptinen; akustinen; haptinen |
| Näyttö | digitaalinen |
| Kokonaispituus l | 126 mm |
| Laukaisuperiaate | mekaaninen luistokytkin |
| Valmistajan merkintä | DigiTorque V2 |
| Sopivat vaihtoterät | 6 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G659912200 |
|---|---|
| EAN | 7610733288908 |