Momenttiruuvitaltat digitaalinäytöllä, pidike vaihdettaville terille
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
Tarkastettu standardin DIN EN ISO 6789 mukaisesti.
Rakenne
Voimakahva, jossa on ihoystävällinen elastomeeripinnoite, mahdollistaa tarvittavan kiristysmomentin ongelmattoman siirron myös märin tai öljyisin käsin. Kun asetettu kiristysmomentti saavutetaan, ruuvimeisseli laukeaa kuuluvasti ja tuntuvasti ja on heti jälleen käyttövalmis. Avausmomentti on suurempi kuin kiristysmomentti (ylikuormitussuoja).
Momentin asetus ilman työkaluja vetämällä ja kääntämällä suojakupua. Asetettu momenttiarvo näkyy katseluikkunassa (digitaalinen näyttö kahvan päässä). Sisäänrakennettu elektroniikka NFC-liitännällä. Asiakkaan vaihdettavissa oleva paristo (nappiparisto CR 1/3 N; 3 V).
Mittayksiköt: Nm, lbfft.
Käyttötiedot
Hallittuun kiristämiseen määrättyyn momenttiin.
Huomautus
Taattu momentin mittaustarkkuus koskee vasta kalibroitua momenttialuetta standardin DIN EN ISO 6789 mukaisesti.
Rakenne
Tarkoitettu 8 mm:n vaihtoterien kiinnitykseen (nro 659870–659884).
Standardi
Tarkastettu DIN EN ISO 6789:n mukaisesti.
Rakenne
Voimakahva iholle miellyttävällä elastomeerivaipalla mahdollistaa vaaditun vääntömomentin vaivattoman siirron myös märillä tai öljyisillä käsillä. Kun asetettu vääntömomentti saavutetaan, ruuvitaltta laukeaa kuuluvasti ja tuntuvasti ja on heti jälleen käyttövalmis. Avausmomentti on suurempi kuin kiristysmomentti (ylikuormitussuoja).
Vääntömomentin säätö ilman työkaluja vetämällä ja kiertämällä suojusta. Asetettu momenttiarvo näkyy ikkunassa (digitaalinen näyttö kahvan päässä). Sisäänrakennettu elektroniikka NFC-liitännällä. Asiakkaan vaihdettavissa oleva paristo (nappiparisto CR 1/3 N; 3 V).
Mittayksiköt: Nm, lbfft.
Käyttötiedot
Määrätyn vääntömomentin hallittuun kiristämiseen.
Huomautus
Taattu vääntömomentin mittaustarkkuus on voimassa vasta kalibroidulta momenttialueelta DIN EN ISO 6789:n mukaisesti.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | momenttiruuvimeisseli |
|---|---|
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Kalibrointi | O1; O1; O1 |
| Resoluutio | 10 cNm |
| Hetkellinen aikaväli | 340 - 1600 cNm |
| Maksimivääntömomentti | 1600 cNm |
| Paino | 200 g |
| Hetkellinen aikaväli | 340 - 1600 cNm |
| Normi | DIN EN ISO 6789 |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±6 % |
| Palaute | laukaiseva; laukaiseva; laukaiseva |
| Vaihdettava näyttö | Nm; lbfft; Nm; lbfft; Nm; lbfft |
| Laukaisuarvon asetus | digitaalinen, säädettävä |
| Laukaisuarvon säädettävyys | säädettävä |
| Liitäntämuoto | vaihdettava terä |
| Mittausmenetelmä | vääntömomentti |
| Vetosuunta | Oikeakätinen kiristys |
| Lokitettavat tiedot | ei |
| Mittaustekniikka | mekaaninen |
| Laukaisusignaali | akustinen; haptinen; akustinen; haptinen; akustinen; haptinen |
| Näyttö | digitaalinen |
| Kokonaispituus l | 125 mm |
| Laukaisuperiaate | mekaaninen luistokytkin |
| Valmistajan merkintä | DigiTorque V2 |
| Sopivat vaihtoterät | 8 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 659912 |
|---|---|
| EAN | 7610733288922 |